دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نشانه شناسی فرهنگ

نشانه شناسی فرهنگ

نويسنده:  امیرعلی نجومیان
ناشر: سخن
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 260
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مجموعه مقالات  ؛ نقدهای ادبی - هنری

شامل مجموعه مقالاتی است که به نقدهای ادبی و هنری می پردازد و هر يک از انواع نقد را معرفی می کند. اين مجموعه‌ی متنوع ضمن معرفی تازه‌ترين نقد‌های موجود در جهان، بر آن است که نسبت به گسترش و ترويج نقد‌ها و پيش‌نقدهای بومی نيز اقدام و اهتمام کند.

نشانه شناسی فرهنگی در سال 1973 با ميراث فرماليسم روسی و محفل زبان‌شناسی پراگ به دور از ساخت‌گرايی پا به عرصه‌ی وجود نهاد. در سال 1973 کتاب­‌های بسياری نوشته شدند که به طور عمده بر مطالعه‌ی فرهنگ، رشد نشانه‌شناسی و نشانه‌شناسی فرهنگی، تاثيرگذار بودند و تجانسی را ميان ­اين­‌ها به وجود آوردند. از جمله آثار اين دوره که مهم­‌ترين نقش را در ورود به اين­‌گونه مباحث داشت، «رساله‌هايی در باب مطالعات نشانه‌شناسی فرهنگ­‎ها» است. دو مکتب مهم در نشانه‌شناسی فرهنگی وجود دارد: مکتب تارتو در روسيه و مکتب لندن در انگلستان.

کتاب حاضر، حاوی مجموعه مقاله‌های ششمین هم‌اندیشی گروه تخصصی نشانه‌شناسی هنر است که به صورت اختصاصی به رویکردهای نشانه‌شناسی فرهنگ و حضور آن در متن‌های هنری کلاسیک و معاصر می‌پردازد. 


فهرست

نشانه شناسی و فرهنگ
پدیده‌های عدم امنیت و امنیت نشانه‌ای و عکس‌العمل در مقابل عدم امنیت نشانه‌ای در فیلم اخراجی‌ها
نشانه شناختی آیین تعزیه به مثابه نظامی از نشانه‌های چندفرهنگی
و... 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات