كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
نشانه شناسی ؛ مقالات کلیدی

نشانه شناسی ؛ مقالات کلیدی

نویسنده: امیرعلی نجومیان
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 480
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

این کتاب که با عنوان «مقالات کلیدی نشانه‌شناسی» منتشر شده است،  برای نخستین بار در ایران، داستان نشانه‌شناسی را در صد سال اخیر به روایت مقالات کلیدی نشانه‌شناسان تاثیرگذار روایت کرده و مورد بررسی قرار داده است. مقالاتِ بخش نخست این کتاب  مبانی، تعاریف و تاریخچه نشانه‌شناسی را معرفی می‌کنند و در بخش دوم از این مقالات، نظریه‌پردازان به خاستگاه نخست این دانش در زبانشناسی پرداخته‌اند.

چرخش از زبانشناسی به مطالعات ادبی موضوع جستارهای بخش سوم است و در بخش چهارم شیوه به کار گیری مطالعات نشانه‌شناسی در گونه‌های هنری به نمایش مورد توجه نویسندگان قرار گرفته است. در بخش پنجم از این کتاب نیز دو جستار درباره چالش‌هایی که تعریف نشانه و نشانه‌شناسی در دهه‌های اخیر با آن روبرو شده استمورد توجه قرار گرفته است.

یادآوری می‌شود امیرعلی نجومیان نویسنده، نظریه‌پرداز و مترجم و دانشیار ادبیات انگلیسی و نظریه ادبی دانشگاه شهید بهشتی است.   وی در سال  ۱۳۷۸ در دانشگاه لستر انگلستان رساله دکتری خود را با عنوان «واسازی نام: سه پارادوکس زبانی در گفتمان ادبی» مورد دفاع کرد که تحقیقی در حوزه نظریه ادبی بر اساس نظریه‌های فلسفی معاصر است.  

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نشانه شناسی ؛ مقالات کلیدی

  • 320,000ریال
  • 285,000ریال

برچسب ها: امیرعلی نجومیان, سمبولیسم, نشانه شناسی, مقالات ادبی, اساطیر, کتاب نشانه شناسی ؛ مقالات کلیدی