نسل برباد رفته

نسل بر باد رفته

نویسنده: یوزف روت
مترجم: سعید فیروز آبادی
ناشر: ترفند
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 184
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

نسل بر باد رفته رمانی تاریخی- اجتماعی است که در آن یوزف روت، نویسنده ی مشهور اتریشی، شرایط زندگی مردم این کشور در آغاز سده ی بیستم، شروع جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری بزرگ اتریش را شرح می دهد.راوی داستان در قالبی زیبا و با زبانی ساده زندگی دوست دوران کودکی خود، آرنولد سیپر را توصیف می کند.

راوی داستان با زبانی ساده زندگی دوست دوران کودکی خود " آرنولد سیپر " را توصیف می کند. این دوست که نماینده نسل مردم ساده اتریش و اروپاست، در رویاهای پدر باید آینده ای خوب داشته باشد اما شرکت در جنگ جهانی اول و شرایط سخت دوره بعد از جنگ، ازدواج با زنی هنرپیشه و همکاری با صنعت نوپای سینما، زندگی آرنولد را دگرگون می کند.

یوزف روت نویسنده اثر در سنین جوانی به عنوان سرباز در جنگ جهانی اول شرکت کرد و فجایع آن را از نزدیک لمس نمود و همین مسئله تاثیراتی منفی در ذهن او برجای گذاشت. او پس از جنگ به روزنامه نگاری و رمان نویسی پرداخت. از دیگر آثار روت می توان رمان های " ایوب " ، " غول " و " توت فرنگی " را نام برد. وی  در سال 1939 در پاریس چشم از جهان فرو بست.

این دوست که نماینده ی نسل مردم ساده ی اتریش و اروپاست، در رویاهای پدر باید آینده ای خوب داشته باشد اما شرکت در جنگ ازدواج با زنی هنرپیشه و همکاری با صنعت نوپای سینما، زندگی آرنولد را دگرگون می کند و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نسل برباد رفته

  • ناشر: ترفند
  • کد کتاب: 82551 - 44/3
  • موجودی: در انبار
  • 65,000ریال

برچسب ها: یوزف روت, سعید فیروز آبادی, داستان های آلمانی, داستان های کلاسیک, کتاب نسل بر باد رفته