کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
نسل اژدها ؛ متن کامل

نسل اژدها

نویسنده: پرل باک
مترجم: احمد قاضی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 568
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 2

کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

در اذهان مردم چین باستان، اژدها، خدائی بود که امیال و آرزوهای آنها را تجسم می‌بخشید. بر طبق آن‌چه گفته شده، اژدها خزنده‌ای عظیم و فلس‌دار است که قادر است تیره یا روشن، بزرگ یا کوچک، و طویل یا کوتاه شود و نیز توانائی دارد در فصل بهار در آسمان، پرواز و در پائیز در زیر آب‌ها زندگی کند.

به‌نظر می‌رسد که اژدها، تقریباً توانائی انجام هر کاری را دارد. در فرهنگ چین و بر طبق سنت، اژدها، حکمران و فرمانروای باران شناخته شده است. آنها قادرند تصمیم بگیرند کی و کجا باران ببارد....

کتاب نسل اژدها، با جان مایه ی سیاسی است که تراژدی تهاجم و اشغال چین توسط ژاپنی ها در خلال جنگ جهانی دوم را به زیبایی به مخاطب ارائه می کند.نویسنده داستان خود را در اطراف خانواده فانتزی لنگ تانک متمرکز می کند، باک از ویرانی قحطی که جنگ را به این افراد بیگناه ملایم تحمیل می کند، باز می کند. لینگ تان و خانواده اش کشاورزان ساده ای بودند که در انزوای صلح آمیز زندگی می کردند. فن آوری غربی، و همچنین ماشین آلات جنگ، در این مناطق دور افتاده چین شناخته شده نیست و حتی اگر سواد در میان نسل جوان افزایش یابد، گزارش های هشدار دهنده تجاوز خارجی به شدت نادیده گرفته می شود.

برای دهقانان، گذار از یک حاکم سیاسی به سوی دیگر، عملا بی معنی بود؛ زندگی در اطراف مزارع و روستاهای آنها چرخید. وطن پرستی مفهوم دوست داشتن و دفاع از یک کشور نبود؛ زمین آنها کشورشان بود. اما همانطور که تهاجم به داخل کشور حرکت می کند و جاده ها با بازماندگان فرار می کنند غرب، لنگ تان و همسایگانش مجبورند با واقعیت های سخت جنگ روبرو شوند.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نسل اژدها ؛ متن کامل

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 90058 - 31/4
  • موجودی: در انبار
  • 170,000ریال

برچسب ها: پرل باک, احمد قاضی, داستان های چینی, داستان های آمریکایی, داستان های کلاسیک, کتاب نسل اژدها ؛ متن کامل