دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نسخه شفا ؛ گل و گیاه

نسخه شفا ؛ گل و گیاه

نویسنده: صفدر صانعی
ناشر: حافظ نوین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 448
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 11

کیفیت : نو ؛ لبه جلد کتاب سائیدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

معالجه با گیاهان طبی

طب گیاهی در تمام ادوار زندگی آدمی حضور داشته و در درد و رنج و سلامتی با وی شریک و دمساز بوده است. این همراهی و آشنایی از بدو خلقت شروع شده است و اکنون نیز ادامه دارد. آدمی در هنگام بیماری برای درمان و در زمان سلامتی برای پیشگیری از گیهان استفاده می کرده است. قدمت مصرف داروهای گیاهی از ۴۹۶ سال قبل از طوفان زمان حضرت نوح (ع) تاکنون سابقه دارد وبعضی ها می گویند به دست ایرانیان و کلدانیان و گروهی معتقدند به دست ساحران یمن و ساحران بابل و طور سینا و بالاخره به وسیله یونانیان این طب پایه ریزی شده است.

نسخه ی شفا گل و گیاه ؛ کتابی مفید برای تشخیص انواع مزاج ها و درمان بیماری هایی مانند فشار خون،سردرد،تب،درد های کلیوی ،گوش،دندان ها،کبد،اسهال،زخم معده،امراض چشم،تورم لثه،بیماری قند،ریزش مو،نقرس،نازایی،درد مفاصل و خیلی از موارد دیگر می باشد که علاوه بر توضیح درباره بیماری به کمک داروی های گیاهی به بهبود شما کمک می کند.

مزاج عبارت است از حالتی که در اثر واکنش متقابل اجزای ریز مواد به وجود می آید.در این واکنش تقابل،قسمت زیادی از یک یا چند ماده با بخش زیادی از ماده با مواد مختلف با هم می آمیزند(بر هم تأثیر می کنند)و از این آمیزش یا تأثیر کیفیت متشابهی حاصل می شود(بنام مزاج)لذا میتوان چنین گفت که مزاج حالت فعالیت کل بدن یا اجزای بدن است.باید دانست که هر فردی دارای مزاجی است مربوط به خود که با مزاج های دیگر افراد متفاوت است و مزاج هر کس مخصوص به خود اوست.

دانشمندان طب گیاهی معتقدند:همانطوری که افراد بشر از حیث شکل،اندام،قد،وزن و بالاخره صورت ظاهری تفاوت دارند از حیث حالت وضعیت بدنی مختلف اند.این اختلاف به علت موادی است که بدن آنها را می سازد،ورود روزانه اجزاء و مواد مختلف به بدن باعث به وجود آمدن مزاج می شود لذا مزاج ممزوجی از ترکیبات مختلف است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات