كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
نسبیت

نسبیت

نویسنده: آلبرت انیشتین
مترجم: مسعود حیدری - حسن مرتضویان
ناشر: کاویان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 206
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

«نظریه نسبیت خاص و عام» را آلبرت اینشتین(۱۹۵۵-۱۸۷۹)، در سال ۱۹۱۶ کمتر از یک سال بعد از اتمام نظریه نسبیت عام با زبان خودش، که زبانی ساده و همه فهم بوده است، برای استفاده عام، به زبان آلمانی نوشته است. در این کتاب نظریه نسبیت خاص و عام را با زبانی چنان ساده و گیرا و با کمترین استفاده از فرمول‌های ریاضی، بیان کرده است که هر خواننده‌ای پس از خواندن این کتاب با خود خواهد گفت، این‌ها آن اندازه ساده و روشن است که من متعجبم چرا فقط «اینشتین» توانسته آن‌ها را ببیند. آنچه «اینشتین» را از تمام دانشمندان گذشته و حال جدا می‌سازد نه نبوغ اوست و نه کشفیات عظیم او، بلکه روش کار و تحقیق اوست.

در اویل قرن بیستم آلبرت اینشتین با ارائه نظریه نسبیت خاص در سال 1905 و نظریه نسبیت عام در سال 1915 نه تنها قوانین فیزک و جاذبه عمومی نیوتن بلکه پایه های فیزیک عصر خود را لرزاند. هر چند قبل از او ماکس پلانک (Max Planck) با ارائه نظریه کوانتم (Quantum) تا حد زیادی فیزیک نیوتنی را زیر سئوال برده بود اما اینشتین با انتشار مقاله های خود راجع به تئوری نسبیت رسما" ثابت کرد که فیزیک نیوتن در حالت های بسیار خاص پاسخگوی پدیده های فیزیکی می باشد. وی بعد ها با فعالیت هایی که در سالهای 1920 تا 1925 انجام داد بعنوان یکی از پایه گذاران اصلی مکانیک کوانتم نیز شناخته شد.

دانش، سرزمین بی انتهایی‌ست که زندگی بشر را متحول کرده است. انسان راحتی و آسایشش در دنیای مدرن را مدیون دانشمندان است. برای همه‌ی آدم‌ها تاریخ تولد و مرگ در تاریخ ثبت شده است اما بعضی‌ها محدود به زمانه‌ی خودشان نیستند. اثر این آدم‌ها در زندگی بشر به قدری زیاد است که نام‌شان تا سالیان سال و حتی قرن‌ها پس از مرگ‌ همه جا شنیده می‌شود و پیشرفت بشر روی سنگ بنایی که گذاشته‌اند شکل می‌گیرد.

یکی از بزرگترین دانشمندان قرن بیستم که فیزیک امروز مدیون اوست آلبرت اینشتین فیزیکدان آلمانی است. یافته‌های او در فیزیک به قدری مهم است که هنوز هم راهنمای فیزیکدانان محسوب می‌شود. کتاب اینشتین و نسبیت درباره‌ی نابغه‌ی قرن بیستم، زندگی و دستاوردهای او را شرح می‌دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نسبیت

  • ناشر: کاویان
  • کد کتاب: 106546 - 37/2
  • موجودی: در انبار
  • 550,000ریال

برچسب ها: آلبرت انیشتین, مسعود حیدری, حسن مرتضویان, علمی عمومی, نسبیت, فیزیک, کتاب نسبیت