کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب های جدیدی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
نسبت فلسفه سیاسی و فلسفه زبان افلاطون

نسبت فلسفه سیاسی و فلسفه زبان افلاطون

نویسنده: مصطفی یونسی
ناشر: فرهنگ صبا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 254
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

بر اساس تفسیر دیالگوی به نظر می‌رسد که‌ افلاطون فلسفه خود را بر مبنای طرح بحث نسبت و رابطه برپا می‌سازد، از این رو در چنین بستر و زمینه‌ای طرح موضوعی چون نسبت فلسفه سیاسی و فلسفه زبان ممکن است. در این میان دو نکته قابل توجه ‌یکی اثبات وجود نسبت میان فلسفه زبان و فلسفه سیاسی افلاطون است؛ و دیگر به تصویر کشیدن کیفیت و چگونگی این نسبت (زیرا امکان صحبت از نسبت فلسفه سیاسی و فلسفه زبان در بستر مبحث نسبت ضرورتا و به صراحت به معنای وجود نسبت بین این دو عرصه نیست، بلکه باید چنین رابطه‌ای را فرض کرد.)

فلسفه زبان یا فلسفه سیاسی علاوه بر اشاره به منشا و مبنای مشترک خود یعنی فلسفه، به خاطر قیاس‌پذیری در ساخت بینش یونان کلاسیک و نیز افلاطون با یک‌دیگر نسبت دارند. بنابراین میان این دو عرصه نسبت و رابطه وجود دارد. به عبارت دیگر، فلسفه سیاسی افلاطون یا گذر از پولیس به فیلوسونوس (به معنی در «راه» شناخت. «خوب، درست و جاودانی» بودن) با فلسفه زبان وی یا گذر از لوگوس به فیلوسوفوس قابل قیاس است و این قیاس مبنایی می‌شود تا بتوان بین این دو حوزه نسبت برقرار کرد.

فرضیه کتاب حاضر آن است که بین فلسفه سیاسی و فلسفه زبان افلاطون نسبت عرضی وجود داشته و این دو عرصه در داد و ستد با هم هستند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نسبت فلسفه سیاسی و فلسفه زبان افلاطون

  • 250,000ریال

برچسب ها: مصطفی یونسی, افلاطون, فلسفه اجتماعی, جامعه شناسی فلسفی, فلسفه یونان, علوم سیاسی, فلسفه سیاسی, کتاب نسبت فلسفه سیاسی و فلسفه زبان افلاطون