منو
سبد خرید

نداهای قرآن ؛ دو جلد در یک مجلد

نداهای قرآن ؛ دو جلد در یک مجلد
درحال حاضر موجود نمی باشد
نداهای قرآن ؛ دو جلد در یک مجلد
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138176 - 56/4
  • وزن: 1.00kg
0 ریال

نداهای قرآن

نویسنده: سیدعبدالرسول حجازی
ناشر: اسماعیلیان - غدیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 670
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1349 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

تفسیری بواژه فارسی و در نهایت سادگی

قرآن مجید به منظور استفاده همگانى از رهنمودهایش و درک حقایقش، در بیان مفاهیم و معانى بلند خود و ابلاغ پیام‏ هایش، شیوه‏ هاى خاصى به کار برده و با قالب و شکل هاى متنوعى، با مردم ارتباط برقرار کرده است . یکى از شیوه‏ هاى جالب قرآن در بیان مطالب خود، این است که پیش از بیان مطلب، مخاطب خود را ندا مى دهد و با عنوان متناسبى از او نام مى ‏برد .

قرآن کریم کتابى است جهانى که به منظور هدایت تمام انسان ها از سوى خداوند عالى و حکیم بر پیامبر هادى و امین صلى الله علیه و آله نازل شده است و به گونه‏ اى با مردم سخن مى‏ گوید که همگان از فهم آن بهره و نصیبى دارند .
خداوند سبحان به منظور جذب تمام انسان‏ هایى که در پهنه زمین و گستره زمان به سر مى‏ برند، آن را کتابى آسان و قابل فهم براى همگان معرفى مى‏ کند: «و لقد یسرناالقرآن للذکر فهل من مدکر» (1) «ما قرآن را براى تذکر آسان ساختیم، آیا کسى هست که متذکر شود؟!» .

و این آسانى به دلیل گویایى عبارات و آشنا بودن پیام آن با زبان فطرت و دل است نه آنکه کتابى سبک و بى‏ مغز است، بلکه سخنى استوار و پر مغز است، ولى در عین حال به دلیل هماهنگى و آشنایى با فطرت انسان، فهمیدن آن و بهره ‏مندى از آن براى همگان آسان است، لذا به منظور استفاده همگانى از رهنمودهایش و درک حقایقش، در بیان مفاهیم و معانى بلند خود و ابلاغ پیام‏ هایش، شیوه‏ه اى خاصى را به کار برده و با قالب و شکل‏ هاى متنوعى با مردم ارتباط معنوى بر قرار کرده است  .

یکى از شیو ه‏هاى قرآن در بیان مطالب خود این است که پیش از بیان مطلب، مخاطب خود را ندا م ى‏دهد و از او نام مى ‏برد . معلوم است که این روش از نظر روانى تاثیر زیادى در مخاطب دارد و او را به اندیشیدن و تفکر در محتواى خطاب و مطلب ارائه شده، وادار م ى‏سازد . این موضوع در علوم تربیتى و روانشناسى روشن شده که وقتى متکلم نام مخاطب را به صورت خطاب و ندا بیان کند، توجه مخاطب یا شنونده به سخن گوینده جلب مى ‏شود و او را از حواس‏پرتى و عدم توجه به سخن نجات مى دهد . وقتى به هنگام خطابه و سخنرانى کسى را منادا قرار دهیم، با تمام حواس به سخن گوینده توجه کرده و پیام او را دریافت مى‏ کند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات