كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
نخستین یاد روز حافظ ؛ مجموعه مقالات

نخستین یاد روز حافظ 

نویسنده: گروه نویسندگان
به کوشش: کورش کمالی سروستانی
ناشر: بنیاد فارس شناسی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

 مجموعه مقالات

با مقالاتی از آقایان : ابراهیمی دینانی ، الهی قمشه ای ، جلالی نائینی ، خائفی ، خاتمی ، داوری اردکانی ، دستغیب ، شمیسا ، عبادیان ، گرمارودی ، مهاجرانی و یثربی

به پاس ارج‌گذاری شاعر و اندیشمند فرزانه ایران‌زمین یعنی حافظ شیرازی و به دلیل تداوم حافظ‌‌پژوهی و نیز آشنایی نسل امروز با مفاخر فرهنگی به پیشنهاد بنیاد فارس‌شناسی بیستم مهرماه هر سال به نام «زادروز حافظ» نام‌گذاری شد. آنچه در این مجموعه گردآوری شده، مقالات ارائه شده در مراسم نخستین یادروز حافظ است که در روزهای 20 و 21 مهرماه 1376 در شیراز برگزار گردید.

خواجه شمس الدین محمد شیرازی، سرآمد غزل سرایان جهان، متخلص به حافظ و ملقب به لسان‌الغیب است. دیوان اشعارش سراسر عشق و مستی و رندی است. عارف و عامی به سخنش دل بسته‌اند و اشعارش را ترجمان احوال و اسرار خویش می‌دانند. شیفتگان کلامش بسیارند و از آنجایی که «کس چو حافظ نکشید از رخ اندیشه نقاب» همگان برآنند تا به قدر همت خویش از زلال کلامش بهره گیرند.

فهرست

حافظ شاعر تمامی قرن‌ها/ غلامرضا صحرائیان
هنر حافظ/ سیدعطاءالله مهاجرانی
جبرگرایی حافظ/ اصغر دادبه
مهر در دیوان حافظ/ غلامحسین ابراهیمی دینانی
فلسفه حافظ/ رضا داوری اردکانی
حیات و شعر حافظ/ سیدمحمدرضا جلالی نائینی
و ....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نخستین یاد روز حافظ ؛ مجموعه مقالات

  • 200,000ریال
  • 160,000ریال

برچسب ها: خواجه حافظ شیرازی, کورش کمالی سروستانی, مقالات ادبی, نقد شعر, شعر فارسی, حافظ, اشعار عرفانی, کتاب نخستین یاد روز حافظ ؛ مجموعه مقالات