دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نخستین کارگزاران استعمار ؛ نقد و تحقیق در تاریخ معاصر ایران ؛ گالینگور

نخستین کارگزاران استعمار
درحال حاضر موجود نمی باشد

نخستین کارگزاران استعمار

نویسنده: حسین ملکی
ناشر: بهاره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 493
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1366 - دوره چاپ: 1

کیفیت :  نو ؛ جلد کتاب زدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

نقد و تحقیق در تاریخ معاصر ایران

هم چنان که از عنوان کتاب پیداست، شالوده اساسی آن بر افشای حقایق زندگی و کارنامه رجال حکومتگر و دولتمردان سطوح بالای نظام دولتی از آغاز نفوذ استعمارگران به سرزمین ما و عصر قاجار و دوران مشروطیت پی ریزی شده است.

پژوهش و بازشناسی ما از رویدادهای تاریخی وطنمان به افشای حقایق دردناکی انجامیده، که به روشنی بیانگر خیانت هایی است که در بطن پدیده های تاریخی ایران از سوی دولتمردان و سیاست پیشگان پرورش یافته در مکتب فراماسونری، آگاهانه_ و اما پنهانی_ به سود مصالح بیگانگان به اجرا درآمده، و سرانجام در فرایند جنبش مشروطیت و پدیده های بعدی، رازها اندکی از پرده برون افتاده و نمودهای آشکارتری یافته است.

شالوده اساسی این کتاب بر افشاي حقايق زندگي و كارنامه رجال حكومتگر و دولتمردان سطوح بالاي نظام دولتي از آغاز نفوذ استعمارگران به سرزمين ما و عصر قاجار و دوران مشروطيت پي ريزي شده است. پژوهش و بازشناسي ما از رويدادهاي تاريخي وطنمان به افشاي حقايق دردناكي انجاميده، كه به روشني بيانگر خيانت هايي است كه در بطن پديده هاي تاريخي ايران از سوي دولتمردان و سياست پيشگان پرورش يافته در مكتب فراماسونري، آگاهانه_ و اما پنهاني_ به سود مصالح بيگانگان به اجرا درآمده، و سرانجام در فرايند جنبش مشروطيت و پديده هاي بعدي، رازها اندكي از پرده برون افتاده و نمودهاي آشكارتري يافته است.

همسايگان ايران، همانند گرگان تيزچنگي كه به انتظار از پا افتادن “شكار” دندان تيز كرده و به كمين نشسته باشند، با فروپاشي نظام پادشاهي صفويان، تهاجم به ميهن مارا، از هر سو آغاز كردند!

تركان عثماني كه نزديك به 84 سال (از 1639 تا 1721 ميلادي) روابط صلح آميز خود را با دولت هاي صفوي حفظ كرده بودند، به ناگاه سلطان احمد سوم پادشاه عثماني با همان كينه ديرينه اسلاف خويش  كه نابودي “ايرانيان رافضي” و داعيه برقراري خلافت بابعالي بر جهان مسلمين آرزوي قلبي آن ها بود  دشمني خود را آشكار ساخت و با شتابزدگي شيروان و بخشي از قفقاز جنوبي را تحت الحمايه خود اعلام نمود و لشكريان ترك وارد ارمنستان و گرجستان شرقي شدند، ايروان و تفليس را به تصرف خود درآوردند.


فهرست

• مداخله بیگانگان در اوضاع سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ایران
• زمینه های تاریخی نفوذ سیاست استعماری انگلیس
• سر رابرت شرلی و سفارت های او
• سفارت آنتونی شرلی
• سلطنت فتحعلی شاه قاجار
• ایران در سراشیبی سقوط و دام های تازه استعمار
• و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات