منو
سبد خرید

نخستین عشق من

نخستین عشق من
نخستین عشق من
درحال حاضر موجود نمی باشد
نخستین عشق من
نخستین عشق من
نخستین عشق من
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 143864 - 93/6
  • وزن: 0.20kg
0 ریال

نخستین عشق من

نویسنده: ماکسیم گورکی
مترجم: ق. حبیبیان
ناشر: رز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 60
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

آلکسی ماکسیموویچ پِشکوف که بیشتر با نام ماکسیم گورکی شناخته می‌شود، داستان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و مقاله‌نویس انقلابی روس و از بنیان‌گذاران سبک رئالیسم سوسیالیستی بود. گرچه او را بیش‌تر به عنوان یک نویسنده، در سطح جهانی‌ می‌شناسند و ستایش می‌کنند، از رهبران جنبش انقلابی روسیه نیز به شمار می‌آید. «نیژنی نوگورود»، روستای محل تولدش،‌ از ۱۹۳۲ تا ۱۹۹۱، به افتخار او «گورکی» نامیده می‌شد.

چنان بنظرم می‌آمد که اگر بقیافه‌ی خویش درآیم، زن قلب من، محبوبه‌ی من در برابر خویش موجودی خواهد یافت که بنحو تنفرآوری در دریای یک رشته‌ی سنگین و سخت احساس‌ها و افکار شگرف و دور از قاعده فرو رفته است، موجودی خواهد یافت که دستخوش هذیان و کابوس است و برای او بجز درد و رنج و تنفر بار نخواهد آورد.

گوركي در هفتم اكتبر سال 1925 به دختر استاد خود نوشت:   دانستن اين كه شما از «نخستين عشق» خوشتان آمده ، براي من دلپذير است. من اين باب از يادبودهاي خود را با ترس نوشتم. ترسم از اين بود كه خودم را بسيار بيچاره و بدبخت بنمايانم و نيز آن زن را برنجانم، نگارش پايان آن بيش از همه پريشانم كرده بود. خوب ، انگار كه او را نرنجانده است، نه؟
 در آن هنگام، سرنوشت، براي پرورش من، وادارم كرد دستخوش تب تاب نخستين عشق بشوم...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات