کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
نخبگان سیاسی ایران از انقلاب مشروطیت تا انقلاب اسلامی ؛ چهار جلدی

نخبگان سیاسی ایران از انقلاب مشروطیت تا انقلاب اسلامی

نویسنده: زهرا شجیعی
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 2214
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

 وزارت و وزیران در ایران، هیات وزیران ایران در عصر مشروطیت، مطالعه از نظر جامعه شناس

نویسنده در این اثر تنها به بیان کلی تطورهای سازمانهای دولتی اکتفا ننموده است بلکه بحثی مفصل را به تشریح دگرگونی تشکیلات و وظایف هر وزارتخانه ای خاص از آغاز مشروطیت تا زمان انقلاب اسلامی را در خلال ادوار سه گانه اختصاص داده و برنامه و عملکرد و نقش و تاثیر هر یک از هیات وزرا را در دوران مشروطیت به خصوص در جلد سوم از این اثر چهار جلدی ارایه نموده است.

نویسنده همچنین در جلد سوم به کیفیت وزارت درعهد مشروطیت نیز پرداخته شده است و در مورد اینکه وزیران چگونه انتخاب شدند و احراز مقام وزارت تابع چه شرایطی بوده است نیز بحث و بررسی به عمل آمده است.

در بررسی برگزیدگان سیاسی،هدف اصلی و اساسی شناخت جامعه ی سیاسی ایران از طریق روشن ساختن احوال و مشخصات اجتماعی گروه واجد قدرت سیاسی در ایران از سوئی و تاثیر جامعه و تحول آن در ترکیب گروه برگزیده و متقابلا اثر آنان در تحولات جامعه عصر خود از سوی دیگر است.  لازم به توضیح است مطالعات بر اساس مدارک و اسناد قانونی است که از بایگانی نخست وزیری ومجلس شورای ملی استفاده شده است.

فهرست

جلد اول: وزارت و تطور آن در ایران
جلد دوم: نخست وزیر و وزیران در ایران
جلد سوم: هیات وزیران ایران در عصر مشروطیت
جلد چهارم: نمایندگان مجلس شورای ملی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نخبگان سیاسی ایران از انقلاب مشروطیت تا انقلاب اسلامی ؛ چهار جلدی

  • ناشر: سخن
  • کد کتاب: 107194- 11/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: زهرا شجیعی, تاریخ سیاسی ایران, تاریخ اجتماعی ایران, انقلاب مشروطه, تاریخ مشروطه, مشروطه, انقلاب مشروطه, نخست وزیران ایران, کتاب نخبگان سیاسی ایران از انقلاب مشروطیت تا انقلاب اسلامی