دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نخبگان سایه

نخبگان سایه
-23 %
نخبگان سایه
  • موجودی: موجود
  • مدل: 157149 - 41/5
  • وزن: 0.60kg
300,000 ریال
390,000 ریال

نخبگان سایه

نویسنده: جنین آر. ودل
مترجم: حسین علیزاده
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 396
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

غرب شناسی

چگونه اربابان قدرت در جهان امروز دمکراسی، دولت و بازار آزاد را به نابودی می کشانند

این اثر چهارمین کتاب از مجموعه غرب شناسی انتشارات سروش است که نوعی انسان شناسی اجتماعی است. نویسنده کتاب حاضر به روش های قدرت های بزرگ امروز دنیا و قواعد بازی جدیدی که نخبگان قدرت های معاصر در حال تدوین و تثبیت آن به نفع خود و شبکه های اجتماعی خودند و آثار ضمنی منفی آن برای دمکراسی، قانون گرایی و قواعد بازار آزاد می پردازد.

رانت خواران و شبکه های رانتی موضوع دیگر مورد بررسی این اثر است که به زعم نویسنده محصول تلاقی بی سابقه تحولات سیاسی - اجتماعی بزرگی از قرون 20 و 21 یعنی خصوصی سازی حکومت، برون سپاری و مقررات زدایی، پایان جنگ سرد و رشد فناوری های اطلاعات است.

هدف نویسنده در این اثر طرح مسئله و شناسایی الگوهاست، تا دیگران را با آنچه که خودش به عنوان نظام جدید قدرت و نفوذ، تشخیص داده است آشنا کند و آن ها بتوانند از همین دریچه برای شناسایی بازیگرانی اقدام کنند که تحولات بنیادین 25 سال گذشته به وجودآورنده آن ها بوده است.

این کتاب با نشان دادن نمونه های روشن نتیجه می گیرد که امریکا و کشورهای سرمایه داری از جهت مقابل در حال رسیدن به همان نقطه ای هستند که کشورهای رها شده از دامان کمونیسم به آن رسیده اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات