منو
سبد خرید

نبرد در کانال ماهی

نبرد در کانال ماهی
درحال حاضر موجود نمی باشد
نبرد در کانال ماهی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138501 - 109/1
  • وزن: 0.80kg
0 ریال

نبرد در کانال ماهی

نویسنده:  مهدی حاجی خداوردی خان
ناشر: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 480
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

لشکر 27 محمد رسول‌الله (ص) در عملیات کربلای 5 ؛ نقشه خارج از متن

جنگ رزمندگان لشکر 27 محمدرسول‌الله در عملیات کربلای 5 میدان نبردی بود که در آن انگیزه رزمندگان، پشیمان کردن دشمن متجاوز از جنگ، ارتقای روح در ایثارگری و عشق و دلدادگی معنوی بود. نویسنده در این کتاب تلاش کرده تا عملکرد لشکر 27 محمدرسول‌الله را با استفاده از اسناد و منابع مرکز تحقیقات دفاع مقدس از جمله دفترچه راوی، نوار صوتی، پیاده نوار، گزارش عملیات و اسناد نظامی مرتبط با عملیات کربلای 5 استخراج و تدوین کند.

مهدی حاجی خداوردی‌خان در کتاب نبرد در کانال ماهی؛ لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) در عملیات کربلای ۵، به چگونگی شکل‌گیری عملیات کربلای ۵ می‌پردازد. این اثر بر اساس تاریخ رویدادهای مختلف، حوادثی که رخ داده است، تصمیمات مهمی که در جلسات گرفته می‌شد و ... نوشته شده است. کتاب نبرد در کانال ماهی روایتی از مدیریت و توان فرماندهی در هدایت نیروها در عملیات است.

وی در این اثر از بینش و درکی که رزمندگان نسبت به فعالیت‌هایشان داشته‌اند، نوشته است. توان آن‌ها برای تصمیم‌گیری در لحظات مهم و حیاتی، رنج‌هایی که در این مسیر کشیده‌اند، امیدها و ترس‌ها و نهایت پیروزی‌هایی است که نصیبشان شده است از مباحث دیگر کتاب نبرد در کانال ماهی است.

ویژگی دیگر در محیط اردوگاه، تنوع کارکردها اســت. هر رزمنده‌ای اگر هنر و تخصصی دارد و یا کاری بلد اســت در ارائه خدمات آن به دیگران دریغ نمی‌کند؛ به عنوان نمونه یکی از رزمندگان که خبره واکس زدن اســت با شــور و اشتیاقی وافر پوتین همرزمان خود را واکس می‌زند. دیگری که اســتعدادی در آرایشگری دارد توســط فرمانده گردانش از تهران برای او وسایل آرایشگری خریداری و در اختیارش قرار داده شــده است و او خرسند از توجه فرمانده اش، در حالی که تابلو نوشته‌ای برای خود ـ با مضمون "سلمانی صلواتی" ـ تهیه کرده است در گوشه‌ای از اردوگاه با مهربانی سر دوستان همرزم خود را اصلاح می کند.

مصطفی عرب ۱۶ساله که دو برادرش قبلا در جبهه در رویارویی با دشمن به فیض شهادت رسیده‌اندُ در خیاطی مهارت دارد. برای او نیز چرخ خیاطی تهیه شده و او با ذوق و دقت تمام به دوخت و ترمیم لباس‌های همرزمانش می‌پردازد. اثباتی رزمنده‌ای که خوش نویس اســت و به خطاطی علاقه‌ای وافر دارد در نوشــتن اغلــب تابلوها و پارچه ها در اردوگاه مشــارکت می کند. او با مشاهده عکس یک شهید (محسن وزوایی) چنان تحــت تأثیر قــرار گرفته بود که پس از مدت کوتاهی عزم ســفر به جبهه می‌کند. 

فهرست 

پیشگفتار 
مقدمه
شوق حضور
تلاش برای آمادگی
موج دوم
کانال پرورش ماهی
شب سرنوشت‌ساز
بلیط بازگشت
جنگ نابرابر
یک اتفاق 
آخرین روز
ضمیمه‌ها 
کتابنامه
نمایه 
تصاویر 
نقشه‌ها

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات