منو
سبد خرید

نان و شراب

نان و شراب
-20 %
نان و شراب
  • موجودی: موجود
  • مدل: 145878 - 74/3
  • وزن: 0.60kg
1,600,000 ریال
2,000,000 ریال

نان و شراب

نویسنده: اینیاتسیو سیلونه
مترجم: محمد قاضی
ناشر: زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 473
اندازه کتاب: رقعی سلفون  - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 14

 

مروری بر کتاب

این رمان زمانی نوشته شد که سیلونه در تبعید دولت بنیتو موسولینی به سر می برد.

در این رمان، که سهم حسب حال سیلونه در آن بسیار زیاد است، او از انقلابی دل‌زده‌ای سخن می‌گوید که احساس می‌کرد در وجودش سربرمی‌آورد. در واقع، در گفتگوهای این کتاب بعضی از دلایل تصمیم نویسنده به ترک حزب کمونیست در 1930 دیده می‌شود.

رمانی است به معنای آنچه استاندال رمان می‌پنداشت؛ یعنی آینه‌ای که انسان را در طول راهی به گردش درمی‌آورد. سیلونه بازگشت غیرقانونی پیترواسپینا ی مهاجر را به ایتالیا ترسیم می‌کند که برای بهتر مخفی کردن خود به لباس کشیشی درآمده و نام دون پائولو را برای خود برگزیده است.

پیترو، به علت بیماری، به زودی شهر رم را ترک می‌گوید و در همان لباس کشیشی به روستای کوچکی در ناحیه آبروتسی می‌آید تا مداوا شود. در آنجا در تماس با مردان خاک خود و دختر جوانی به نام کریستینا که می‌خواهد راهبه شود، درمی‌یابد که اعتقادش به انقلاب به دلیل وفاداری به جوهر اخلاقی مسیحیت است؛ مسیحیتی که او همچنان از پذیرفتن اسطوره آن امتناع می‌ورزد.

نان و شراب ، داستان ایثار است .
داستان تکرارآن قدیه آسمانی است که عیسی مسیح بود ؛- و پیش از مصلوب شدن در آخرین شام با حواریون ، تن و خون خود را عرضه کرد و گفت : بخورید و بیاشامید .
این نان من است و این شراب من است .
سپس نان و شراب تکرار همان ماجراست .

مذهب است اما در بطن سوسیالیزم ، و هرچند که قهرمان داستان ضد مذهب می نماید ، اما خود بنوعی ، جوهره ای از حقیقت مسیح را دارد و این یکی از ریشه های ناب و کلاسیک « سیلوته » است که هراصالتی را در بطن هر مذهب و هر مکتب سیاسی ارج می نهد .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات