كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
نان تلخ

نان تلخ

نویسنده: قاسم لاربن
ناشر: اقبال
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 569
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

در این رمان با زبانی زیبا و روان به حوادث تاریخی و اجتماعی ایران از دوران ناصرالدین شاه تا دوران پهلوی در قالب داستانی بلند و جذاب پرداخته شده نیز بیان وضعیت فکری و روانی اشخاص در قالب شخصیت های داستانی است....

داستان "نان تلخ "توصیفی است از مجموعه حوادث سیاسی و اجتماعی یکصد ساله کشور از عصر "ناصرالدین شاه "تا دوران سلطنت "محمدرضا شاه "که در آن سعی شده است علاوه بر جریانات سیاسی و اجتماعی، نتیجه برخوردها و تضاد شخصیت‌های داستان بازگو شود . در این میان سرگذشت حیرت‌انگیز جوانی به نام "عبدالله میرزا " از شاهزادگان دوره قاجار و چگونگی تولد تا مرگ او محور اصلی داستان را تشکیل می‌دهد .

قاسم رحیمیان مازندرانی معروف به قاسم لاربن در 11 دی ماه 1293 در شهر بابل به دنیا آمد. پدر وی تاجری چوب فروش در شهر بابل به نام احمد رحیمیان و مادر او بانو خانم سلطان نام داشت. وی فرزند دوم خانواده بود و دوران کودکی خود را با دو خواهر و پنج برادر در شهر بابل سپری نمود.  دوره تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در مدارس احمدی شاهپور و معرفت در شهر بابل سپری نمود و سپس رهسپار تهران شد و سالهای پایانی دوره متوسطه خود را در پایتخت به اتمام رساند. بعد از اتمام دوره متوسطه به منظورتکمیل زبان فرانسه در سال 1314 به کشور فرانسه سفر نمود و پس از طی دوره تکمیلی زبان فرانسه و فراگیری این زبان در سال 1316 به ایران بازگشت و در شرکت الکا به عنوان مترجم مشغول به کار شد و هم زمان در دبیرستان شاهپور بابل به عنوان دبیر زبان فرانسه به تدریس این زبان پرداخت.

شهرت عمده قاسم لاربن به واسطه انتشار رمان 2 جلدی لات در سال 1326 ایجاد شد. این رمان مورد توجه دکتر مصدق قرار گرفت و دکتر مصدق با ارسال نامه ای برای وی این رمان را مورد تحسین قرار داد. قاسم لاربن در جلد دوم کتاب لات متن نامه ی دکتر مصدق را عینا منتشر نمود و ظاهراً این نامه باعث شد تا پس از کودتای 1328 از انتشار این رمان جلوگیری شود بعد ها جزء آثار نایاب قاسم لاربن گردد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نان تلخ

  • ناشر: اقبال
  • کد کتاب: 100219 - 6/1
  • موجودی: در انبار
  • 380,000ریال
  • 335,000ریال

برچسب ها: قاسم لاربن, داستان های فارسی, کتاب نان تلخ