نام همه شعرهای تو ؛ زندگی و آثار احمد شاملو ؛ دوجلدی

نام همه شعرهای تو 

نويسنده: ع. پاشايی
ناشر: ثالث
زبان كتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1179
اندازه كتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 2 


مروری بر کتاب

زندگی و آثار احمد شاملو

در این کتاب فقط به شاملوی شاعر پرداخته می‌شود و از جنبه‌های دیگر او، یعنی شاملوی روزنامه‌نگار و محقق و مترجم،‌ چیزی نخواهیم گفت، جز به اشاره‌هایی کوتاه، چرا که این خود به پژوهشی مشروح نیاز دارد که از حجم متعارف این کتاب در خواهد گذشت. همین عامل حجم سبب شده که من بررسی مجموعه شعرهای شاملو را محدود کنم به چهار مجموعه آغازین او بدون احتساب آهنگ‌های فراموش شده.

پژوهش حاضر كتاب دیگری است از مجموعه آثار (چهره‌های شعر معاصر ایران) كه به زندگی و شعر ( احمد شاملو ) اختصاص یافته است .در این نوشتار كه براساس نحوه ( خوانش شعرهای شاملو ) فراهم آمده است ، نیم قرن زندگی فرهنگی و موقعیت شاعر در مطبوعات طی دو جلد تدوین شده است . موضوعات كتاب با این عناوین تحقق می‌یابد :
( خواننده و خوانش ) ، ( زبان شعرهای شاملو ) ، ( معماری موسیقایی ) ، ( دو استاد : حافظ و نیما ) ، ( ساختار تقطیع در خوانش ) و نظایر آن .

در بخش نمایه‌ ها ، نمایه الفبایی عنوان‌ ها ، نمایه الفبایی سطرهای اول ، نمایه الفبایی مجموعه‌ ها و تصاویری از شاملو درج شده است . نگارنده در مقدمه كتاب خاطر نشان می‌سازد كه : ( تا آن جا مقدور من بوده به تمام چیزهایی كه تاكنون درباره شاملو گفته و نوشته‌ اند نگاه كرده‌ ام اما بیش‌تر از نوشته‌ هایی نقل كرده‌ ام كه در سال‌ های اخیر نوشته شده‌ اند و در بردارنده آخرین دیدگاه‌ های درست یا نادرست درباره شعرهای شاملو است . از این رو از بخش یك زندگی به بعد ، من فقط انتخاب كننده‌ ام بی‌هیچ تعبیر و تفسیری، یا قضاوتی ، یا تاییدی ) .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نام همه شعرهای تو ؛ زندگی و آثار احمد شاملو ؛ دوجلدی

  • ناشر: ثالث
  • کد کتاب: 86809 - 23/2
  • موجودی: در انبار
  • 800,000ریال
  • 590,000ریال

برچسب ها: ع. پاشايی, احمد شاملو, شعر فارسی, مقالات ادبی, نقد ادبی, تاریخ ادبیات ایران, شعر نو, کتاب نام همه شعرهای تو ؛ زندگی و آثار احمد شاملو