منو
سبد خرید

نام آور ناشناخته

نام آور ناشناخته
درحال حاضر موجود نمی باشد
نام آور ناشناخته
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 111873 - 37/2
  • وزن: 0.90kg
  • UPC: 16.5
0 ریال

نام آور ناشناخته

نویسنده: شهریار شاهین دژی
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 608
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

نقد و تحلیل و گزیده اشعار ایرج میرزا به همراه کارنامه زندگی او

ایرج میرزا(جلال الممالک) ملقب به صدرالشعرا و فخر الشعرا در سال 1290 در تبریز ولادت یافت و در سال 1344 در گورستان ظهیر الدوله دیده بر هم نهاد. پیرامون شخصیت ادبی ایرج میرزا حرف‌ها و گفته‌های فراوانی است و شعرهای وی محل بحث‌های زیادی واقع شده است اما آن‌چه که بسیاری به آن اذعان دارند ایرج میرزا از ستارگان درخشان شب تاریک شعر کلاسیک در دوران معاصر بوده است که به سبک‌ طنز در شعر پارسی جانی دوباره بخشید.

اثر مصوّر حاضر، چهاردهمین دفتر از مجموعة «در ترازوی نقد» است. این مجموعه با هدف نقد شعر معاصر در فضایی به دور از خطا منتشر می‌شود. دفتر حاضر، به بررسی، تحلیل، نقد آثار «ایرج میرزا» و شرح زندگی او، به همراه گزیدة اشعارش اختصاص دارد. در این اثر، مقالاتی از «محمدرضا شفیعی کدکنی»، «عارف قزوینی»، «رشید یاسمی»، «سعید نفیسی»، «وحید دستگردی»، «غلامحسین یوسفی» و... دربارة زندگی و آثار ایرج‌میرزا آمده است.

هم‌چنین، در ادامه اشعاری از شاعران، دوستان، و نزدیکان ایرج که برای او سروده‌اند، درج شده و پس از آن نمونه‌هایی از سروده‌های ایرج میرزا آمده است. «ایرج‌میرزا» یکی از شاعرانی است که با وجود اهمیت و ارزش اشعارش، چندان به او پرداخته نشده و حق او ادا نشده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات