دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نامه کانون نویسندگان ایران ؛ ویژه احمد شاملو

نامه کانون نویسندگان ایران ؛ ویژه احمد شاملو
درحال حاضر موجود نمی باشد
نامه کانون نویسندگان ایران ؛ ویژه احمد شاملو
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 160040 - 120/2
  • وزن: 0.40kg
0 ریال

نامه کانون نویسندگان ایران

نویسنده: گروه نویسندگان
ناشر: آگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 367
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

شامل : داستان ، نقد ، اخبار فرهنگی و ...

دومين شماره‏ ى دوره ‏ى جديد نامه‏ ى كانون نويسندگان ايران ويژه ‏ى احمد شاملو و در بزرگداشت اين شاعر بزرگ منتشر شده است. به همين دليل برخى از مقالات اين مجموعه به بررسى شعر شاملو اختصاص دارند. ساير آثارى كه در اين شماره‏ ى نامه‏ ى كانون آمده ‏اند، مانند شماره ‏ى قبل آن، به شعر، داستان، مقاله، گفتگو و اخبار فرهنگى اختصاص دارند و مانند هميشه بيان‏گر آراءِ اعضاى كانون نويسندگان ايران هستند.

کانون نویسندگان ایران نهادی است فرهنگی-صنفی و غیرانتفاعی که ضرورت تأسیس آن از اوایل دهه چهل خورشیدی احساس شده بود و پس از تمهید مقدمات، سرانجام، در اردیبهشت سال ۱۳۴۷ خورشیدی به طور رسمی و علنی به عنوان نخستین تشکل صنفی و دموکراتیک اهل قلم فعالیتش را آغاز کرد.از نُه نویسنده ؛ جلال آل‌احمد، نادر ابراهیمی، بهرام بیضایی، داریوش آشوری، محمدعلی سپانلو، اسماعیل نوری علا، هوشنگ وزیری، فریدون معزی مقدم و اسلام کاظمیه - همچون مؤسسان کانون نویسندگان ایران یاد می‌شود.

منشور کانون نویسندگان ایران بر اساس بیانیهٔ مذکور و نیز بیانیهٔ دیگری با عنوان موضع کانون نویسندگان ایران و نامهٔ مشهور به «متن ۱۳۴ نویسنده» (ما نویسنده‌ایم) نگاشته شده‌ و در مجله تکاپو توسط منصور کوشان به چاپ رسید.

اعضای کانون نویسندگان را نویسندگان، مترجمان، ویراستاران و اهل قلم دارای شرایط مصوب اساس‌نامه تشکیل می‌دهند. کانون نویسندگان ایران بخشی است از انجمن جهانی قلم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات