دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نامه های پدری به دخترش

نامه های پدری به دخترش
نامه های پدری به دخترش
  • موجودی: موجود
  • مدل: 164741 - 90/4
  • وزن: 0.20kg
550,000 ریال

نامه های پدری به دخترش

نویسنده: جواهر لعل نهرو
مترجم: محمود تفضلی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 284
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1353 - دوره چاپ: 7

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

مصور

در تابستان 1928 نهرو برای دختر ده ساله اش که در شهری ییلاقی به سر می برد نامه هایی کوتاه و به زبان ساده داستانی در مورد آفرینش زمین و پیدا شدن زندگی و تشکیل نخستین قبائل و اجتماعات بشری که بعدها مجموعه این 30 نامه کوتاه به صورت کتابی به نام "نامه های پدری به دخترش" انتشار یافت و بارها تجدید چاپ شد.

...اگر تمام دوره ی عمر زمین را یک سال فرض کنیم ،که در نیمه شب روز آخر اسفند پایان یابد، هشت ماه از عمر زمین در حالتی گذشته که هیچ نوع موجود زنده در روی آن نبوده است.

در ماههای نهم و دهم نخستین موجود زنده و جانوران یک سلولی و ستارههای دریایی به وجود آمده اند، در هفته دوم ماه اسفند آخرین ماه سال حیوانات پستاندار پیدا شده ، در ساعت یازده و چهل و پنج دقیقه روز آخر سال یعنی یک ربع ساعت به آخر سال انسان به وجود آمده است و دوره تاریخی زندگی انسان فقط 15 دقیقه آخر سال بوده است.
از این مثال، کوتاهی عمر تاریخ چند هزار ساله و عمر انسان نسبت به زمین خوب معلوم می شود...

جواهر لعل نهرو ، از مبارزان ره آزادی هند بود که برای رها کردن هندوستان از ظلم و ستم انگلستان ده‌سال از عمر خود را در زندان به سر برد. اما بعد از استقلال هند او اولین نخست وزیر هند شد. نهرو دختری داشت که به هنگام زندانی شدنش در سن نوجوانی به سر می‌برد . نهرودر جواب سوال های بی‌شمار دخترش " ایندیرا" نامه‌هایی از زندان برای او می‌فرستاد که بعدها این مجموعه نامه به صورت کتابی به نام ( نامه‌های پدری به دخترش ) منتشر شد .

ایندیرا گاندی دختر خواهر لعل نهرو بعد‌ها به نخست وزیری هند رسید هرچه که ایندیرا نام خانوادگی‌ش گاندی بود اما هیچ نسبت خانوادگی با مهاتما گاندی رهبر استقلال هندوستان ندارد. نهرو در این کتاب بسیاری مطالب علمی را در‌باره جهان ، وقایع تاریخی ، پیدایش تمدن‌ها ، پیدایش انسان و... با زبانی ساده برای دخترش شرح می‌دهد‌. هر چند که شایدبرخی مطالب کتاب بخاطر کشفیات علمی امروز و تغییرات جهان قدیمی به نظر برسد اما هنوز این کتاب ، کتابی خواندنی وبا ارزش است

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات