کتاب نامه های ون گوگ فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب هنر انتشارات نگاه

نامه های ون گوگ

نویسنده: ون سان ون گوگ
مترجم: رضا فروزی
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 568
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 11

 

مروری بر کتاب  

مصور - رنگی

همراه با چند تابلو رنگی و سیاه و سفید  از ون گوگ

ونسان ویلم ونگوگ یا فینسنت فان خوخ هنرمند نقاش سرشناس هلندی است که در سال ۱۸۵۳ به دنیا آمد. این نقاش که این روزها بسیاری از معتبرترین کلکسیونر‌های جهانی آرزوی داشتن یک اثر از وی را در میان مجموعه آثار خویش دارند در زمان حیاتش در گمنامی کامل به سر می‌برد. کارشناسان نقاشی وی را منشاء آغاز جنبش پست امپرسیونیست در نقاشی معاصر جهان می‌دانند.

امروز بیشتر مردم بعضی از این تابلوها را می‌شناسند؛ گل‌های آفتابگردان، صندلی خالی، شب‌های پرستاره، درختان سرو و بعضی پرتره‌هایش به صورت تصاویر چاپی، شهرت جهانی دارند و در بسیاری از اتاق‌های ساده مردم عادی نیز دیده می‌شوند. این دقیقا همان چیزی است که ونگوگ می‌خواست. او دوست داشت تابلوهایش تاثیر‌ مستقیم و قوی چاپ‌نقش‌های رنگی ژاپنی را داشته باشند که بسیار تحسینشان می‌کرد. هر چند که هنوز بسیاری علت مرگ ونگوگ را نمی‌دانند، اما بسیاری بیماری مرموز روحی که وی در پایان عمرش به آن گرفتار شده بود را عامل خودکشی این هنرمند در ۲۹ ژوئیه ۱۸۹۰ می‌دانند.

نامه‌های ونسان ون گوگ به مجموعه ۹۰۳ نامه به‌جامانده‌ای گفته می‌شود که از این تعداد ۸۲۰ نامه توسط ونسان ون گوگ و ۸۳ نامه به او نوشته شده‌است. این نامه‌نگاری‌ها از سال ۱۸۷۲ تا ۱۸۹۰ بین ون گوگ و بستگان و دوستانش انجام شده‌است که از جمله آن‌ها می‌توان به برادرش تئو ون گوگ، خواهرش ویل ون گوگ و هنرمندانی چون آنتون فان راپارد، امیل برنار و پل گوگن اشاره کرد. این مجموعه اولین بار در سال ۱۹۱۴ توسط همسر برادرش یوهانا ون گوگ-بونگر در سه جلد به چاپ رسید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نامه های ون گوگ

  • ناشر: نگاه
  • کد کتاب: 45033
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ون سان ون گوگ, رضا فروزی, ون گوگ, نقاشی, نقاشان, تاریخ هنر, کتاب نامه های ون گوگ