نامه های ماکسیم گورکی

نامه های ماکسیم گورکی

نویسنده: ماکسیم گورکی 
مترجم: 
حسین نیر
ناشر: دیگر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 177
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1 
 

مروری بر کتاب  

این کتاب مجموعه ی نامه هایی است از ماکسیم گورکی به تولستوی ، چخوف ، لنین ، رومن رولان ، استانیسلاوسکی ، برنارد شاو ، اچ.جی.ولز و گروهی از شخصیت های بلند آوازه ی معاصر با انقلاب سوسیالیستی ۱۹۱۷در روسیه .این نامه ها نه تنها باعث شناخت دقیق تر گورکی می شود بلکه رابطه ی او را با هم عصرانش روشن تر می کند و گوشه هایی از اوضاع و احوال سیاسی ، ادبی و اجتماعی آن روزگار و آن کسان را به معرض تماشا می گذارد .

آلکسی ماکسیموویچ پِشکوف که بیشتر با نام ماکسیم گورکی شناخته می‌شود (۲۸ مارس ۱۸۶۸ - ۱۸ ژوئن ۱۹۳۶)، داستان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و مقاله‌نویس انقلابی روس و از بنیان‌گذاران سبک رئالیسم سوسیالیستی بود. از آثار او می‌توان نمایشنامهٔ چهار پرده‌ای در اعماق، رمان مادر (که معروف‌ترین اثر او نیز هست)، آدم بیکاره، ارباب، آرتامانوف‌ها (که در ایران به نام تجارت آرتامانوف معروف است) و استادان زندگی را ذکر کرد.گرچه او را بیش‌تر به عنوان یک نویسنده، در سطح جهانی می‌شناسند و ستایش می‌کنند، از رهبران جنبش انقلابی روسیه نیز به شمار می‌آید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نامه های ماکسیم گورکی

  • ناشر: دیگر
  • کد کتاب: 47031 - 200/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ماکسیم گورکی, حسین نیر, مقالات ادبی, نقد ادبی, نویسندگان روسی, ادبیات روسیه, رئالیسم سوسیالیستی, کتاب نامه های ماکسیم گورکی