منو
سبد خرید

نامه های عارف قزوینی

نامه های عارف قزوینی
درحال حاضر موجود نمی باشد
نامه های عارف قزوینی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 90471
  • وزن: 0.30kg
  • SKU: 33279
0 ریال

نامه های عارف قزوینی

نویسنده: ابوالقاسم عارف قزوینی
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب
نامه هایی که از عارف در این کتاب بکوشش مهدی نورمحمدی گردآوری شده در سه بخش تدوین گردیده. بخش نخست این اثر نامه هایی را در برمی گیرد که برای نخستین بار منتشر می شوند.

بخش دوم در ارتباط با نامه هایی است که پیش تر در مجلاتی چون «آینه» و «ارمغان» به چاپ رسیده اند. بخش سوم این نامه ها نیز 70 سال پیش در کتابی منتشر شده اند اما این کتاب نایاب شده است. علاوه بر گردآوری و تدوین این نامه ها، توضیحاتی درباره آن ها نیز ارایه شده است. همچنین در انتهای کتاب تعدادی عکس و نمونه دست خط عارف به چاپ رسیده است.

این نامه ها گریزی به مسایل سیاسی و اجتماعی می زنند و در برخی از آن ها نام اشخاص سیاسی چون حسن تقی زاده، قوام السلطنه، وثوق الدوله و رضا خان به میان آمده است.

از سوی دیگر عارف برخی از این نامه ها را خطاب به ادیبان هم عصر خود چون ملک الشعرای بهار، ایرج میرزا، وحید دستگردی، احمد عارف، فریدالدوله گلگون و غمام همدانی نوشته است. بنابراین با مطالعه این نامه ها با دیدگاه عارف درباره این شخصیت ها نیز آشنا می شویم.

عارف در این نامه ها دردها و تمام حالات خود را به خوبی بیان کرده است و از اوضاع روحی خویش در اواخر عمر سخن می گوید. تاریخ نگارش این نامه ها از سال 1301 آغاز و تا سال 1312 ادامه دارد. البته حدود 60 درصد نامه ها از سال 1306 تا 1312 نوشته شده اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات