دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نامه های صادق هدایت

نامه های صادق هدایت

نویسنده: صادق هدایت
به کوشش :  محمد بهارلو
ناشر: اوجا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 400
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

مصور

نگارنده برای آنکه مجموعه کمابیش کامل نامه های هدایت را با رعایت دقت و امانت فراهم کند، به همه منابع و ماخذی که نامه یا نامه هایی از هدایت در آن چاپ شده است و نیز به افرادی که نامه یا نامه هایی از هدایت در نزد آنها محفوظ بوده و تا کنون بنا به دلایلی منتشر نشده بوده اند، مراجعه کرده است.

نگارنده از این بابت که کاملترین مجموعه نامه های هدایت را فراهم آورده است، تا حدودی احساس رضایت می کند و اظهار رضایت کامل را گمان می کنم باید برای وقتی گذاشت که نامه های هدایت به طور کامل و بدون هر گونه ساقط شدگی منتشر شوند. برای روشن تر شدن متن نامه های هدایت، ضروری است نامه های دیگران به هدایت نیز با ملحقات مناسب جمع آوری و منتشر گردد. این نامه ها و ملحقات آنها می تواند در شناخت وسیع تر خوانندگان از هدایت و آثارش موثر باشد.

...تصدقت گردم بيشتر از دو هفته است كاغذهايي كه راجع به كارهاي خودم نوشته بودم و قرار بود جواب تلگرافي آن برسد هنوز جوابش نرسيده. تعجبي هم ندارد. مي‌دانم بالاخره اين كارم هم مثل همه كارهايم به افتضاح خواهد كشيد و درخواستي كه كرده بودم امتحان را در ماه اكتبر بگذرانم و سندي در دست داشته باشم كه بتوانم با آن دهان سفارت را ببندم  جواب آن هم امروز رسيد.

جواب بدتر از منفي دو شرط دارد: اول اسم خودم را براي امتحان آخر ژوييه بنويسم. يعني براي پولش است بعد هم از تاريخ ۶ اوت تا ۲۰ اوت از تهران كاغذ بنويسم و ثابت بكنم كه در تاريخ امتحان مسافر بوده‌ام تا اجازه بدهند. آن وقت اجازه را بگذارم در كوزه آبش را بخورم چون مقصود من برگشتن نبود و عجالتاً به جز خواستن فوري من از طرف وزارت‌خانه چارة ديگري ندارد، آن هم نشد به درك.

چه مي‌شود كرد؟ وقتي كه نمي‌شود نمي‌شود.
روزها را به كثافت و بي‌تكليفي مي‌گذرانم.
در جوف پاكت يكي از شاه‌كارهاي  خودم را مي‌فرستم.
زياده قربانت، صادق هدايت


فهرست

بوف روشن بین
نسب نامه صادق هدایت
سال شمار زندگی صادق هدایت
شرح حال هدایت به قلم خودش
فهرست کامل آثار صادق هدایت
نامه های هدایت به اعتضادالملک
نامه های هدایت به زیورالملوک
نامه های هدایت به عیسی هدایت
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات