دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نامه های تیرباران شده ها

نامه های تیرباران شده ها

نویسنده: لوئی آراگون
مترجم: محمود تفضلی
ناشر: پژوهش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 210
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 -دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

کتاب؛ شامل آخرین نامه های سربازان فرانسوی تیرباران شده ی جنگ جهانی دوم قبل از تیرباران است...

نمیدانم آیا کسی هست که بتواند این نامه های تیرباران شده ها را بخواند بی اینکه چشمانش از اشک لبریز شود و بی اینکه با اصطلاح حقیر و نارسائی که داریم، قلبش درهم فشرده شود. اگر چنین کسی هم هست، من از او بیزارم...
ل‍وی‍ی‌ آراگ‍ون‌ از مقاله ای در سال 1946

ما حق نداریم حتی یکی از این اسناد را حذف کنیم. یا یک کلمه را در آنها تغییر دهیم. همه کسانی که اینها را نوشته اند و داوطلبانه به خاطر وطن مرده اند، به یک اندازه شرافت و نجابت به دست آورده اند. افکار عالی آنها با صداقت و وفاداری در اینجا نقل شده است.

شهدای مقاومت فرانسه هزاران هزار هستند. افسوس می خوریم که تاکنون نتوانسته ایم جز نامه های عده ای از پاریسی ها و چند تن از اهالی برتانی و آرتوا را جمع آوری کنیم. امیدواریم مجموعه های دیگری برای گواهی های فداکاری های پرعظمت تمام برادران اینها اختصاص یابد..

لویی آندریو، معروف به لویی آراگون، در ۳ اکتبر ۱۸۹۷ در پاریس متولد شد. پدرش که از صاحب منصبان عالی‌رتبه جمهوری سوم فرانسه بود، پسر خود را به فرزندی نپذیرفت و او با مادر و مادربزرگش بزرگ شد.
وی در ۱۹۱۶ به دانشکده پزشکی رفت، اما سه سال بعد به سربازی فراخوانده شد و همانجا بود که آشنایی‌اش با دانشجوی دیگری به نام آندره برتون مقدمه‌ای شد تا بعدها نهضت سوررئالیسم را با هم پایه‌گذاری کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات