كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
نامه های تبریز

نامه های تبریز

نویسنده: ایرج افشار
ناشر: فرزان روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 507
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ مهر کتابخانه دارد.


مروری بر کتاب

از ثقه الاسلام به مستشارالدوله در روزگار مشروطیت

از خلال نامه های ثقه الاسلام به مستشارالدوله می توان به حوادث و وقایع پندآموز مشروطه خواهی در تبریز پی برد. در مجموعه حاضر، 128 نامه و 60 تلگراف از ثقه‌الاسلام تبریزی میرزا علی‌آقا ( 1277 1330ه‌.ق) به طبع رسیده است . این تلگراف‌ها از تبریز به تهران و خطاب به میرزا صادق‌خان مستشارالدوله (وکیل آذربایجان در دوره‌های اول و دوم) ارسال شده است .

ثقه‌الاسلام در این نامه‌ها وقایع مربوط به تبریز و دیگر شهرهای آذربایجان را به مستشارالدوله بازگو نموده است .نامه‌ها و تلگراف‌های مذکور در فاصله سال‌های 1324تا 1329ه‌.ق نوشته شده و در این کتاب به ترتیب سال و شماره گرد آمده است ...این مجموعه بی گمان از منابع ارزشمندی است که پژوهندگان تاریخ چهار سال نخستین مشروطیت را کمک تواند کرد. این نامه ها، خواننده را با بخشی از دشواری هایی که در راه استقرار مشروطیت پیش آمد آشنا می کند.  

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نامه های تبریز

  • ناشر: فرزان روز
  • کد کتاب: 110843- 38/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ثقه الاسلام, مستشارالدوله, ایرج افشار, تاریخ سیاسی ایران, تبریز, مشروطیت, مشروطه, تاریخ مشروطه, کتاب نامه های تبریز