منو
سبد خرید

نامه های آسیابم

نامه های آسیابم
درحال حاضر موجود نمی باشد
نامه های آسیابم
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 143174 - 110/3
  • وزن: 0.20kg
0 ریال

نامه های آسیابم

نویسنده: آلفونس دوده
مترجم: م. صالح زاده
ناشر: معرفت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 76
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1335 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت :  در حد نو ؛ جلد کتاب زدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب 

مجموعه دوازده داستان

هيچكس در دشت ها نيست،  پرووانس كاتوليك ما يكشنبه ها به زمين استراحت مي دهد،  سگ ها در خانه ها تنها هستند، در مزرعه ها بسته است، گه گاه يك كالسكه مسافركش با كروكي خيس از باران رد مي شود، يا پيرزني كه خود را در بالاپوش خاكي رنگش پيچيده، و يا قاطرهايي كه براي جشن با پالان هاي دستباف آبي و سفيد، منگوله هاي قرمز و زنگوله هاي نقره اي تزيين شده اند رد مي شوند و با قدم هاي آهسته ارابه روستايياني را كه به عشاء رباني مي روند ، مي كشند و سپس، آن پايين، در ميان مه، قايق كوچكي روي مرداب شناور است و ماهيگيري در آن ايستاده و تورش را پرتاب مي كند، باران سيل آسا مي باريد و باد ترامونتان انگار آب را سطل سطل به صورت انسان مي پاشيد...

آلفونس دوده از نویسندگان برجسته قرن نوزدهم فرانسه است. او در سال 1840 در شهر تیم فرانسه به دنیا آمد.بعد از پایان تحصیلات مدتی در مدرسه «آله» تدریس می‌کرد، اما چون از کودکی به ادبیات علاقه داشت و محیط زندگی آنجا را برای پرورش استعداد خود مناسب ندید در پانزده سالگی به پاریس رفت.در پاریس به فعالیت ادبی خود افزود و با سرودن اشعار و نگارش نمایشنامه‌های متعدد که در روزنامه‌های پاریس چاپ می‌شد موفقیت زیادی به دست آورد. آلونس دوده در ابتداد شعر می‌سرود و حکایات شاعرانه ای می‌نوشت. اما جنگ 1870 در تصورات و افکار او تاثیر زیادی گذاشت و از او یک نویسنده رآلیست به وجود آورد.

در سال 1857 به پاریس رفت که در آنجا، هنرمندان سرشناس بسیاری را ملاقات کرد و بعد از اتمام تحصیلش در پاریس و سفرهایی که انجام داد به زادگاهش «پرووانس» برگشت و در آنجا به نوشتن داستان «نامه‌های آسیاب من» که قصه‌هایی دربارة زادگاهش بود، پرداخت.

این نامه‌ها بین سال‌های 1866 تا 1869 نوشته شده است. دوده در «نامه‌های آسیاب من» زادگاه خود را برخوردار از زیبایی‌های بی‌شمار و ناحیه‌ای اعجاب‌انگیز به تصویر کشیده است. از این داستان تا به حال چندین نمایش‌نامه تئاتر، فیلم تلویزیونی و سینمایی تهیه شده است.

فهرست

نقل مکان به آسیا
راز استاد کرنیل
بز آقای سگن
قاطر پاپ
گمرک‌چیان
سالخوردگان
دو مسافرخانه
احتضار کشتی سمیانت
پیش‌نماز کوکونیان
فانوس دریایی سانگی‌نر
دختری از آرل
دلیجان بوکر

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات