منو
سبد خرید

نامه هایی به گیل

نامه هایی به گیل
نامه هایی به گیل
  • موجودی: موجود
  • مدل: 145743 - 96/6
  • وزن: 0.20kg
250,000 ریال

نامه هائی به گیل

نویسنده: پال توئیچل
مترجم: مینو ارژنگ
ناشر : محسن

زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 304
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : افست

 

مروری بر کتاب

جلد اول

این کتاب شامل مجموعه نامه‌های "پل توئیچل ( 1908 1971) "برای فردی به نام "گیل "است که طی سال 1963نگارش یافته است .به نظر می‌رسد که "گیل " موجودی فرضی و خیالی است که "توئیچل "برای بازگویی باورها و اعتقادات خویش درباره جهان پس از مرگ، زندگی معنوی، هیپنوتیزم، سلسله مراتب روحانی، هستی و فضای روانی، همچنین سعادت معنوی، خطاب به وی این موضوعات را مطرح کرده است :ارزش‌ها، زمان، ساحران، دارما، درگیری درونی، جهان هستی، فرقه‌ها و آیین‌ها، هیپنوتیزم، تعلیمات والا و عالی مرتبه، مشکلات روحانی، فرشته مرگ، اشراق و نظایر آن .

اکَنکار طریقت قدیمی است که در حدود سال ۱۹۶۵ از حالت پنهانی در آمد. بنیانگذار این طریقت پال توئیچل بود. مرکز این طریقت در شهر چن‌هسن در ایالت مینه‌سوتا در آمریکا است. افزودن نکته اي لازم است و ان اينکه سري پال توئيچل از سوی نظام وايراگی مامور احياي طريقتی باستانی گشت که ان را به نام باستانی اکنکار به جهانيان معرفی کرد. اکنکار ریشه ای باستانی دارد که در عصر حاضر از خفا به عيان رو کرد. معنای آن همکاری با خداوند می باشد. پیروان این طریقت معتقدند که اکنکار دانش باستانی سفر روح است.

مقوله‌ای درباره انعکاس آگاهی درونی است که از میان وضعیت‌های تحتانی به وضعیتهای شعفناک و نشئه‌آور الهی سفر می‌کند. این عمل از طریق دسته‌ای از تمرینات معنوی انجام می‌گیرد که پیروان این علم از آن آگاهند.اكنكار بر ارزش تجربيات معنوى به عنوان طبيعى‌ترين راه بازگشت به سوى خداوند تاكيد دارد. اين راه به شما مى‌آموزد كه چگونه براى افزايش آگاهى و لذت بردن از آزادى معنوى به درونتان بنگريد و گوش فرا دهيد. توسط آموزشها و تمرينات معنوى اكنكار خواهيد توانست يك زندگى شاد، پر ثمر و متعادل داشته باشيد و همچنين به اكتشاف جهانهاى معنوى خداوند بپردازيد.

همچنين آموزشهاى اكنكار بر دو ويژگى روح مقدس يعنى نور و صوت تاكيد دارد و توسط اين آموزشها خواهيم توانست با نور و صوت خداوند ارتباط برقرار كنيم و آنرا ببينيم و بشنويم. با بهره بردن از آموزشهاى اكنكار و تمرينات معنوى آن خواهيم توانست حضور روح مقدس را در زندگيمان تشخيص دهيم و مى‌آموزيم كه ما روح هستيم، بارقه‌اى از خداوند كه براى كسب تجربيات معنوى به اين دنيا فرستاده شده‌ايم. و همينطور كه شكوفايى معنوى حاصل مى‌كنيم، مى‌آموزيم كه عشق خداوند را از طريق خدمت به ديگران بيان كنيم …

...جامعه ما در آمریكا شامل افرادی است كه بیشترشان هیپنوتیزم شده اند. خصوصیات جامعه دلیلی بر این مدعاست. همانطور كه برخی جوامع بر بعضی دیگر تسلط دارندبرخی از انسانها نیز بر دیگران مسلط هستند. تمامی رسوم و عرفهای ما به طریقی نمایانگر این موضوع میباشد. جامعه ما بیش از هر چیز تمثیلی است از حاكمیت سرمایه داری مطلق بر دیگر اقشار جامعه.
پال توئیچل

فهرست 

ارزشها
زمان
مایا
روانشناسی ژرف - ذهن خود آگاه و ناخود آگاه
حاكمان زمین
مكان
تاجران ترس و افراد مردم راضی كن
هستیمسيحيت و بوديسم
ذهن
عكس العمل خيال
عرفان و جادوگري
مراحل عرفان
انضباط معنوي
صوفي ها
سفر روح
روح الهي
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات