منو
سبد خرید

نامه هایی از کابل

نامه هایی از کابل
درحال حاضر موجود نمی باشد
نامه هایی از کابل
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 137980 - 98/2
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 42 = 50
0 ریال

نامه هایی از کابل

نویسنده: شرارد کوپر کولز
مترجم: مهدی گلجان - سعید کلاتی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

پشت پرده لشکرکشی غرب به افغانستان

نویسنده با نگاه موشکافانه‌ای به کاوش مسائل و مشکلات افغانستان می‌پردازد و کلید تمام این مسائل را در راه‌حل‌های سیاسی و پرهیز از هرگونه اقدام نظامی بیشتر می‌داند. او به انحای مختلف تلاش می‌کند تا سیاستمداران ‌امریکایی و مقامات ارشد ناتو را از حضور بیشتر در خاک افغانستان برحذر دارد و مرتباً آنها را از عواقب ناگوار این حضور، آگاه می‌سازد. بی‌شک روابط پشت پرده افغانستان با ‌امریکا و بریتانیا و زندگی خصوصی حامد کرزای، رئیس جمهور افغانستان، از جذاب‌ترین بخش‌های این کتاب خواندنی می‌باشد.

شرارد کوپر کولز در کتاب نامه هایی از کابل، خود نیز به عملکرد و حتی سیاست بریتانیا و حتی ایالات متحده آمریکا در افغانستان و حتی عراق نقد جدی دارد و همواره معتقد است که مردم انگلستان و آمریکا مجبورند هزینه چنین جنگ های بی نتیجه ای را بپردازند. او از آن دسته از دیپلمات های انگلیسی است که برایش منافع ملی بیشتر از همکاری با آمریکا در خاورمیانه ارزش دارد و همیشه به نوعی از اینکه لندن خواهان بدست آوردن رضایت واشنگتن در سیاست خارجی خود است، به عنوان یک تهدید، عیب و نقص بزرگ یاد می کند.

به نظر می رسد وی به دنبال آن است که ثابت کند انگلستان از همکاری با آمریکا در جریان سیاست خارجی اش، حتی اگر زیان کند (خوش بینانه)، سود و منفعتی نخواهد برد.شرارد به نقش آفرینی مردم افغانستان بسیار اعتقاد دارد و می گوید باستی مردم افغانستان با تکیه بر قدرت خود، کار را به دست گیرند و پس از دادن آموزش های لازم به آنها، باید هرچه سریعتر افغانستان را ترک کنیم.

او اگرچه تاثیرگذاری انتقادات صریح و شفاف خود بر سیاست خارجی بریتانیا و آمریکا را با دیده شک و تردید می نگرد ولی معتقد است که این کتاب شاید بتواند گام موثر کوچکی در ثبات یک استراتژی سیاسی و تحریک گفتگوی آمریکا و انگلیس با طرف های درگیر در افغانستان بردارد. کتاب نامه هایی از کابل از جهت دیگر نیز قابل بهره برداری است و آن شخصیت شناسی افراد موثر در افغانستان می باشد...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات