كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ناسیونالیسم و مبارزات ضد استعماری کشورهای افریقای شرقی

ناسیونالیسم و مبارزات ضد استعماری کشورهای افریقای شرقی

نویسنده: مسعود انصاری
ناشر: فروغی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 650
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1345 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

تانزانیا ,کنیا,اوگاندا,زنگبار

ناسیونالیسم به عنوان گفتمانی از تعارض و تعاون و نیز استمرار و تغییر، تأثیر انکار ناپذیری بر حیات بشری داشته است. در این میان اندیشمندانی که به تحقیق و ارائه نظری در باب ماهیت ناسیونالیسم پرداخته اند، بنا به هر دلیلی، تنها وجهه خاصی از آن را برجسته کرده و از جنبه های دیگر غفلت نمودند، به عنوان مثال، «ازلی انگاران» هویت قومی بر عوامل عینی چون زبان، دین و ... در تعریف ملت و ملی گرایی تأکید کرده و از این رو در تقابل با مدرنیست هایی که عوامل ذهنی را مبنای شناخت خویش قرار داده اند قرار می گیرند و این تأکید بر جنبه های خاصی از تعریف هویت، فرهنگ، ملت، آگاهی ملی و به طور کلی مفاهیم مرتبط با ناسیونالیسم، سبب بروز نظریات گوناگون در مورد ناسیونالیسم گشته است.

جوایزی که این کتاب برنده شده است

برنده جایزه سلطنتی بهترین کتاب سال

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ناسیونالیسم و مبارزات ضد استعماری کشورهای افریقای شرقی

  • ناشر: فروغی
  • کد کتاب: 106615 - 18/4
  • موجودی: در انبار
  • 1,250,000ریال

برچسب ها: مسعود انصاری, استعمار, علوم سیاسی, آفریقا, آفریقای شرقی, تانزانیا, کنیا, اوگاندا, زنگبار, جامعه شناسی سیاسی, سیاست اجتماعی, آزادی, استعمار, نژاد پرستی, تبعیض نژادی, کتاب ناسیونالیسم و مبارزات ضد استعماری کشورهای افریقای شرقی