منو
سبد خرید

ناسخ التواریخ سلاطین قاجاریه ؛ سه جلدی در دو مجلد

ناسخ التواریخ سلاطین قاجاریه ؛ سه جلدی در دو مجلد
درحال حاضر موجود نمی باشد
ناسخ التواریخ سلاطین قاجاریه ؛ سه جلدی در دو مجلد
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 92381
  • وزن: 3.00kg
0 ریال

ناسخ التواریخ ؛ سلاطین قاجاریه

نویسنده: میرزا محمد تقی لسان الملک سپهر
به کوشش : جمشید کیانفر

ناشر: اساطیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1520
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1



مروری بر کتاب

ناسخ‌التواریخ کتابی است در تاریخ عمومی عالم که نه جلد آن را میرزا محمدتقی سپهر لسان‌الملک اول تألیف کرده است.مؤلف از سال ۱۲۵۸ ه‌.ق به دستور محمد شاه قاجار و تشویق حاجی میرزا آقاسی مأمور تألیف آن شد. کتاب اول را در دو جلد در ظرف مدت پنج سال تدوین کرد و به سال ۱۲۶۳ ه‌.ق به پایان برد. سپس در زمان سلطنت ناصرالدین شاه به تألیف تاریخ قاجاریه دست زد و در سال ۱۲۷۴ آن را به انجام رسانید و مورد پسند شاه واقع شد و پس از پایان دادن آن، به نگارش مجلدات کتاب دوم ناسخ‌التواریخ پرداخت و شش جلد از آن را تألیف کرد. کتاب ناسخ‌التواریخ تألیف میرزا محمدتقی سپهر، با تاریخ قاجاریه جمعاً ۹ جلد است.

بخش تاریخ قاجاریه ناسخ‌التواریخ کتاب مستقلی است که از تأسیس حکومت قاجار تا وقایع ده سال اول سلطنت ناصرالدین شاه را در برمی گیرد.سپهر در نگارش بخش قاجاریه از دیده‌ها و شنیده‌های خود و اسناد و مدارک رسمی بهره برده است.بخش قاجار ناسخ‌التواریخ نخستین بار به کوشش جهانگیر قائم‌مقامی در سال ۱۳۳۷ خورشیدی در تهران منتشر شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات