منو
سبد خرید

نادر پسر شمشیر

نادر پسر شمشیر
درحال حاضر موجود نمی باشد
نادر پسر شمشیر
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 130666 - 116/8
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 40
0 ریال

نادر پسر شمشیر

نویسنده: نورالله لارودی
ناشر: کتاب پارسه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 318
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در این کتاب شاهکارهای تاریخی و جنگی این مرد بزرگ و کشورگشای تاجبخش را به به گواهی تاریخ پر کارترین و بی باک ترین سرداران نامی جهان بوده به همراه یادداشتهای نوینی از چگونگی شهرستان «کلات» که نخستین جایگاه سپاهیان کشورستان او بوده، گرد آوری شده است.

نادر شاه موسس سلسله افشاریه در محرم 1100 ه.ق در دستگرد متولد شد. نادر در ایام جوانی به بهادری و شجاعت معروف شد و سیصد تا چهار صد نفر از افراد قبائل مختلف را به دور خود جمع کرد و قدرت کوچکی پدید آورد. هنگامی که شاه طهماسب صفوی از مقابل افغان ها گریخته بود، نادر با سربازانش به کمک او رفت و پس از شکست دادن افغان ها اصفهان را تصرف و لقب طهماسبقلی یافت.

نادر طی سال 1139 تا 1145 ه.ق شهرهای جنوب دریای خزر را تصرف کرد، هرات را تسخیر نمود، عثمانیان را از نواحی غربی ایران بیرون راند و توسط مشرق ایران را آرام سازد. نادر در سال 1148 ه.ق تاج پادشاهی بر سر نهاد. پس از آن بر قندهار، غزنین و کابل تسلط یافت و هند را تسخیر نمود.

لشکرکشی های مکرر و تغییر رفتار نادر پس از نابینا کردن پسرش رضا قلی میرزا، سبب ایجاد شورش هایی در نقاط مختلف کشور شد. سرانجام نارد شاه، فرزند شمشیر، که سالیان دراز عمرش را در راه اعتلای نام ایران جنگیده بود، به دست جمعی از سرداران ناراضی اش به سال 1160 ه.ق به قتل رسید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات