منو
سبد خرید

نادر شاه

نادر شاه
درحال حاضر موجود نمی باشد
نادر شاه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 113210 - 3/2
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 10
0 ریال

نادر شاه

نویسنده: محمد احمد پناهی سمنانی
ناشر: ترفند
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب

چهره های تاريخ 

کسی گمان نمی کرد کودکی که در محرم سال 1100 هجری ( 22 نوامبر 1688 میلادی ) در خانه امام قلی بیک چشم به جهان گشود و به یاد پدربزرگش نادر قلی نام گرفت ، به عنوان نابغه در تاریخ نامبردار شود.

نادر نه شاهزاده بود و نه سیاستمدارزاده ، تا فوت و فن پیچیدگی های مسائل سیاسی را در محیط تربیتی و خانوادگی خود تجربه کرده باشد و او تمام قابلیت ها و مهارت ها و تجربه هایش را با حضور مستقیم در کوران زندگی به دست آورد.

کتاب حاضر، از مجموعة «چهره‌های تاریخی» است که به زندگی‌نامة نادرشاه افشار، شاه ایران زمین (11601100ق) اختصاص دارد. قبل از پرداختن به زندگینامه نادرشاه، دوران پیش از پادشاهی نادر از جنبه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی شرح داده شده و سپس، دلایل بر تخت نشستن این چوپان‌زاده و تبدیل این قهرمان ملّی به موجودی ستمگر و مردم آزار مورد بررسی قرار گرفته است. همچنان، کشورگشایی‌ها، حماسه‌ها و اوضاع اقتصادی و سیاسی، اجتماعی و... در دوران نادرشاه توضیح داده شده است. کتاب، با هدف آشنا کردن مخاطب با تاریخ ایران‌زمین تهیه شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات