منو
سبد خرید

می توان دموکراسی را نجات داد؟

می توان دموکراسی را نجات داد؟
-15 %
می توان دموکراسی را نجات داد؟
  • موجودی: موجود
  • مدل: 138931 - 83/2
  • وزن: 0.35kg
340,000 ریال
400,000 ریال

می توان دموکراسی را نجات داد؟

نویسنده: دوناتلا دلاپرتا
مترجم : سعید کشاورزی,علی روحانی

ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 360
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مشارکت ، شورا و جنبش های اجتماعی

مفهوم دموکراسی مشارکتی با موفقیتی در حال رشد، نیاز به افزایش تعداد و قدرت عرصه های باز برای مشارکت شهروندان را پیشنهاد کرده است. به طور قطع، دموکراسی های موجود که به وسیله تکثیر کانال های مشارکت و گسترش حقوق مدنی و سیاسی و اجتماعی توسعه یافتند، توانستند چنین مشارکتی را ممکن کنند. در واقع، حداقل تا حدی مفاهیم مشارکت از طریق اصلاحاتی که مشارکت را در نهادهای مردمی افزایش دادند و نیز از طریق به رسمیت شناختن حق سیاسی «اختلاف نظر» در دولت های دموکراتیک نفوذ کرده اند.

این تکامل نه خطی بوده است و نه صلح آمیز: حق مشارکت، به وسیله امواج مختلف اعتراضات و با مقاومت شدید و دگرگونی های مکرر تثبیت شد. ویژگی های گوناگون دموکراتیک، مبتنی بر اصول مشارکتی، در سازمان های جنبش های اجتماعی ارتقا یافتند و با قدرت بیش تری در لحظات نزاع و کشمکش دوباره ظهور کردند.

کتاب می توان دموکراسی را نجات داد؟ اثری است از دوناتلا دلاپرتا به ترجمه سعید کشاورزی و علی روحانی و چاپ انتشارات ثالث. کتاب حاضر به بررسی جنبش های اجتماعی، بازتاب هایی که در قبال آن ها صورت گرفته و مسائل مربوط به احیای متاخر جنبش های اجتماعی پرداخته و به دنبال ایجاد ارتباطی میان نظریه و شواهد تجربی، مباحث مرتبط با دموکراسی و جنبش های اجتماعی است تا ویژگی های هنجاری چهار مدل متفاوت دموکراسی و سیرتکامل تاریخی آن ها را واکاود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات