کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
میکروبیولوژی پزشکی

میکروبیولوژی پزشکی

نویسنده: ای. جاوتز
مترجم: کامبیز حاذقی
ناشر: جهاد دانشگاهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 880
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 4

کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب 

میکروبیولوژی پزشکی شاخه‌ای از میکروبیولوژی و پزشکی است که به مطالعه میکروارگانیسم‌هایی که در پزشکی اهمیت دارند و قادر به ایجاد بیماری‌های عفونی در انسان هستند، می‌پردازد.  میکروبیولوژی پزشکی شامل مطالعه بیماری‌زایی و اپیدمیولوژی میکروبی و مرتبط با مطالعه پاتولوژی و ایمونولوژی بیماری‌ها است. این شاخه از میکروبیولوژی از شاخه‌هایی است که به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته و به دلیل اهمیت فراوان آن در پزشکی، به چند شاخه تقسیم شده است.

همراه با ارائه دانش و درک عمیق از ماهیت پاتوژن٬ این سیر مطالعه در چندین نوآوری ایمونولوژیکی در زمینه علوم پزشکی به کار گرفته شده است. به دلیل تلاش‌های دانشمندان و محققان در زمینه میکروبیولوژی پزشکی٬ از طریق توسعه واکسن در برابر ارگانیسم‌های مهاجم٬ بیماری‌های مرگبار و ناتوان کننده مثل آبله٬ فلج اطفال و سل٬ یا ریشه‌کن شده‌اند یا تا حد زیادی قابل درمان‌اند. میکروب‌ها مرتب در حال تکامل و تغییر هستند و هزاران نسل جدید را در هر سال تولید می‌کنند. به این ترتیب عدم تقارنی در تکامل بشر و انگل‌ها و میکروب‌های آن پدید می‌آید که تنها علاج آن تکامل دانش میکروبیولوژی پزشکی است.

این مجموعه ترجمه ای است از کتاب میکروب شناسی جاوتز که دربرگیرنده شرحی است بر میکروب شناسی و بیماری های واگیر. کتاب در 48 فصل تنظیم شده است.

فهرست

طبقه بندی باکتری ها
رشد, بقا و مرگ میکرو ارگانیسم ها
کشت دادن میکرو ارگانیسم ها
بیماری زایی عفونت باکتریال
عفونت های باکتری های بی هوازی
میکروپلاسماها و باکتری های فاقد دیواره سلول
خصوصیات عمومی ویروس ها
بیماری زایی و کنترل بیماری های ویروسی
هاری, عفونت های ویروسی آهسته و بیماری های پریون
قارچ شناسی پزشکی
اصول تشخیص در میکروب شناسی پزشکی
موارد ابتلا و ارتباطات بالینی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

میکروبیولوژی پزشکی

  • 0ریال

برچسب ها: ای. جاوتز, کامبیز حاذقی, پزشکی, میکروب شناسی, میکروبیولوژی, بیماری, کتاب میکروبیولوژی پزشکی