دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

میهن ما

میهن ما

نویسنده: محمد حجازی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 766
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1338 

کمیاب  - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 
 مصور

محمد حجازی ، نویسنده، رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس، مترجم، سیاست‌مدار و روزنامه‌نگار معاصر ایرانی بود.
سید محمد حجازی، ملقب به مطیع‌الدوله، فرزند نصرالله مستوفی، پدرش مستوفی دربار قاجار بود. محمد حجازی تحصیلات مقدماتی خود را در مدرسه سن لویی در تهران انجام داد. پس از گذراندن دوران تحصیلی متوسطه به فرانسه رفت در آنجا دانشنامه مهندسی در تلگراف بی‌سیم گرفت و پایان‌نامه خود را در برلین به فارسی ترجمه کرد. در مراجعت به ایران به استخدام وزارت پست و تلگراف درآمد. سپس عهده‌دار سمت‌های مختلفی شد، از جمله مدیر مجله «ایران امروز»، و «پست و تلگراف و تلفن»، شد و مقالات خود را در نشریات آن زمان بخصوص باباشمل، به چاپ می‌رساند. حجازی صاحب سبکی نو و دلنشین در نویسندگی است همین امر او را در زمره نویسندگان درجه اول قرار می‌دهد.

«میهن ما»یادداشت ‏هایی است که محمد حجازی نویسندهء معروف ایران در بیان‏ تاریخ و اوضاع اجتماعی معاصر ایران جمع ‏آوری نموده است . در این کتاب نویسنده ابتدا خلاصه ای از تاریخ پادشاهان ایران را شرح می دهد و سپس به پیشرفت های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی سلسله پهلوی می پردازد.

فهرست

 طبقات مختلف شاهنشاهان ایران
‏ طرز حکومت فعلی
پیشرفت های فرهنگی
مبارزه با بیسوادی
کلاس‏های رقص
انواع رقص های ایرانی و فرنگی
هنرهای زیبا (باصطلاح فعلی) 
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب میهن ما

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات