منو
سبد خرید

میهمان آسمانی

میهمان آسمانی
درحال حاضر موجود نمی باشد
میهمان آسمانی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 91424 - 23/5
  • وزن: 0.50kg
0 ریال

میهمان آسمانی

نویسنده: علی محمد بشارتی
ناشر: سوره مهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 300
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

این کتاب نگاهی است دقیق به شرایط سیاسی و حساس و بی‌سابقه عصر مأمون، و انگیزه اصلی مأمور در تفویض ولایتعهدی به امام رضا(ع) را به‌دقت تحلیل می‌کند.
این کتاب از هشت فصل تشکیل شده است. در فصل اول، زندگی امام رضا(ع) را در مدینه بررسی می‌کند. این فصل از دوران کودکی امام تا عهد هارون، و موقعیت امام در مدینه و تلاش‌های فراوان آن حضرت را در آن شهر شامل می‌شود. فصل دوم به دنیای پرآشوب اسلام در زمان امام رضا(ع) می‌پردازد و ویژگی‌های اسلام را در آن زمان بررسی می‌کند. در این فصل، به ویژگی‌های یزید، عمر، ابوبکر، منصور، هارون‌الرشید و... نیز پرداخته می‌شود.

فصل سوم به اسلام در ایران، همکاری ایرانیان با سپاه اسلام، و خدمات اسلامی ایرانیان در مغرب و شمال افریقا و... می‌پردازد. فصل چهارم چگونگی حرکت و عوامل حرکت امام به ایران را توضیح می‌دهد. فصل پنجم توطئه و ایجاد مشکلات در ولایتعهدی امام رضا(ع) را شرح می‌دهد. فصل بعدی به شهادت امام و چگونگی شهادت آن حضرت اختصاص دارد. فصل هفتم به رهنمودهای امام می‌پردازد و فصل هشتم شامل اشعار و مناجات است.

 بر طبق مبانی اسناد غیر قابل انکار تاریخی، هیچ‌یک از ائمه اطهار(ع) به ایران سفر نداشته‌اند. سفر حضرت رضا(ع) به ایران از این جهت مهم و قابل توجه است؛ حضوری سرشار از پارسایی، تعهد، مردم‌داری، استقلال، بزرگی، دانایی، توانمندی، علم و حلم و صبر و در عین حال پایداری و پایبندی، انعطاف‌ناپذیری و شهامت در گفتار و شجاعت در رفتار، و سماحت و سخاوت و ذکاوت و آگاهی به همه مسائل.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات