منو
سبد خرید

میم و آن دیگران

میم و آن دیگران
درحال حاضر موجود نمی باشد
میم و آن دیگران
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 46145 - 200/3
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 10
0 ریال

میم و آن دیگران

نویسنده: محمود دولت آبادی
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 166
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 2

مروری بر کتاب
«میم و آن دیگران» شامل 23 یادداشت است از محمود دولت‌آبادی درباره هم‌نسلان و پیشینیان خودش.

او درباره این کتاب می‌گوید: «این کتاب درباره دوستان نویسنده‌، شاعر، نمایشنامه‌نویس و هنرمندی است که آن را درباره آدم‌های همدوره خودم نوشته‌ام و در آن از کسانی چون جلال آل‌احمد، سیمین دانشور‌، اکبر رادی، علی‌اشرف درویشیان‌ و دیگران حرف زده‌ام.»

در این کتاب 160صفحه‌ای نویسنده نام‌آشنای ایرانی از یک نسل و چهره‌های سرشناس‌اش سخن گفته است. در «میم و آن دیگران» دولت‌آبادی به‌ترتیب درباره‌ این نام‌ها نوشته شده است:

محمدعلی جمالزاده‌، جلال آل‌احمد، سیمین دانشور، مهدی اخوان‌ثالث‌، احمد شاملو، دو یادداشت درباره‌ محمدعلی سپانلو، جواد مجابی، علی‌اشرف درویشیان، سهراب شهیدثالث، پیتر هانکه، آرتور میلر، عبدالحسین نوشین، بهرام بیضایی، اکبر رادی، هوشنگ گلشیری، رضا براهنی، ناصر تقوایی، محمدرضا لطفی، سارا دولت‌آبادی، محمدحسین ماهر، فریدون آدمیت و جیمز جویس. یادداشت او برای «هوشنگ گلشیری» این‌چنین آغاز می‌شود:

«گفت: از جاهای عجیب ‌و غریبی گذشتم. جمله کامل بود. پس گفتم و برگشتی!به‌شدت ذوق‌زده بودم. در جوابم گفت آره! هجای «آ» و سکون «ه» چنان پر بود از دم ریه‌ها که حرف «ر» در آن میان فرسوده شد. گفتم: عبور از آن دهلیزهای تودرتو که حدس می‌زنم تو تجربه کرده‌ای، انگ کار و سبک خودت است.

حالا باید می‌گفتم بنویس‌شان - باید بنویسی‌شان - بیرون که آمدی از بیمارستان باید بنویسی‌شان - و در بی‌شمار‌ تکرار این معنا در ذهنم، عاقبت توانستم به وجه اثباتی بگویم «می‌نویسی‌شان!» و دیگر مجال ندادم و گفتم: حتما؛ حتما می‌نویسی‌شان! و او با دل انگشت‌های دست راستش، شروع کرد به لمس کردن آن تکه از شیلنگ که مائده‌ سرم را به رگ‌هایش می‌رسانید و به همان نقطه نگاه کرد.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات