منو
سبد خرید

میشل بن سایق ؛ مبارزه ، مقاومت و زندگی

میشل بن سایق ؛ مبارزه ، مقاومت و زندگی
میشل بن سایق ؛ مبارزه ، مقاومت و زندگی
-17 %
میشل بن سایق ؛ مبارزه ، مقاومت و زندگی
میشل بن سایق ؛ مبارزه ، مقاومت و زندگی
میشل بن سایق ؛ مبارزه ، مقاومت و زندگی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 10726 - 57/5
  • وزن: 0.30kg
300,000 ریال
360,000 ریال

میشل بن سایق ؛ مبارزه ، مقاومت و زندگی

نویسنده: آن دوفور مانتیل
مترجم : حمید نوحی
ناشر: گام نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

میشل بن سابق مبارز حرفه ای و دورگه فرانسوی-مراکشی است که به شیوه جنگهای پارتیزانی چه گوارایی در دهه هفتاد میلادی با رژیم نظامی آژانتین مبارزه میکرد.وی در عین حال یک اندیشمند برجسته است و به تاثیر از اسپینورا،دلوز و لاکان تلاش میکند مبارزه را به یک مفهوم پر تکاپو از زندگی روزمره تبدیل نماید و در مقابل احساسی عجز ناتوانی و سلطه نظام های اجتماعی،معنا و شادمانی مسئولیت را جایگزین سازد.

میشل بن سابق از اعضای فعال جنبش های نوین اجتماعی سیاسی در آمریکای لاتین و اروپاست که در حال حاضر در پاریس زندگی میکند وی افزون بر کتاب حاضر که حاصل گفتگوی او با آن دوفورماتیل است.کتاب های دیگری را نیز تالیف کرده است از جمله اسطوره های فرد،تولید اطلاعات،ضد قدرت و...

او با توشه‌ای پرباز از تجربیات مبارزاتی به بازخوانی و نقد تجربیات دوران مدرن پرداخته، به امید بازسازی جنبش‌های اجتماعی فراگیر در سطح جهان در برابر هجوم دهه‌های اخیر نظام جهانی سرمایه‌داری تلاش می‌کند با موشکافی فلسفی و تعریف مجدد از پدیده‌های اجتماعی نظیر قدرت، دولت، فاشیسم، سرمایه، سلطه، فرهنگ و ... به راهبردهایی عملی برای برون‌رفت از انسداد دو دهه اخیر مبارزات اجتماعی دست یابد و امیدوار است شور و شوق و روح‌تازه‌ای در فراگرد تحکیم آزادی و دمکراسی پدید آید.

در مدت بیست و سه سال گذشته، بن سایق که جبراً از آرژانتین رانده شده و در فرانسه پناه یافته است به طور پیگیری زندگی خود را وقف کسب دانش‌های پایه‌ای و جمع‌بندی و تحلیل شرایط نوین جهانی کرده است.

به گفته مترجم کتاب در پیشگفتار، اصل کتاب نه دارای واژگان اختصاصی است و نه فهرست اسامی خاص. در ترجمه حاضر واژگان اختصاصی فرانسه و فارسی و همچنین فهرست اسامی خاص با شماره صفحات به آن افزوده شده است و کوشش شده است تا در حد امکان از معادل‌های محدودی برای هر واژه در تمامی متن استفاده شود.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات