کتاب میشل استروگف فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات ارغوان

میشل استروگف

نویسنده: ژول ورن
ناشر: ارغوان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1367 - دوره چاپ: 5

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

افسر ویژه ی ارتش و پیک تزار ، رمانی بنوشته ژول ورن به سال ۱۸۷۶ است که آن را یکی از بهترین کتاب های ورن می دانند که برای وی ثروت بسیار زیادی را به ارمغان آورد. بر خلاف دیگر رمان های ورن این اثر علمی تخیلی نیست بلکه یک حقیقتی در رابطه با توطئه است.

میشل استروگف ، قهرمان رمان که فرمانده ارتباطات تزار است مأمور می‌شود که پیام مهمی را به شهر دورافتاده ایرکوتسک در سیبری شرقی برساند. بر اثر تحریکات شخصی به نام ایوان اوگارف ، افسر سابق گارد امپراطور که خلع درجه شده و در صدد انتقام‌جویی است، قبایل تاتار شورش کرده و پادگان ایرکوتسک را در معرض تهدید قرار داده‌اند. حوادث غیرعادی و فراز و نشیب هایی که میشل استروگوف طی این سفر از میان دشت های پهناور سیبری و در راه مبارزه با اوگارف با آنها مواجه می‌شود، موضوع صحنه‌های هیجان‌انگیز قرار می‌گیرد.

از جمله صحنه‌ای که در آن قهرمان رمان به چنگ ایوان می‌افتد و چشم هایش را میل می‌کشند تا کور کنند ولی او خوشبختانه بینایی خود را حفظ می‌کند، و نیز صحنه پایان کار ایوان که برای پیشبرد نقشه‌هایش خود را پیک تزار جا می‌زند. سرتاسر ماجرا زیر سیطره شخصیت میشل، مظهر شجاعت و تهور و فداکاری مطلق قرار دارد. چیره‌دستی داهیانه داستان‌پردازان، تا پایان خوش ماجرا، خواننده را در اوج هیجان نگه می‌دارد و در عین حال، توصیف قدرتمندانه محیط نیمه وحشی دشت های سیبری بر جذبه رمان می‌افزاید. ژول ورن با همکاری دنری نمایشنامه‌ای از این رمان تهیه کرد که در 1880 بر صحنه آمد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

میشل استروگف

  • ناشر: ارغوان
  • کد کتاب: 81375 - 57/1
  • موجودی: در انبار
  • 100,000ریال
  • 80,000ریال

برچسب ها: ژول ورن, مسعود گلزاری, داستان های فرانسوی, داستان های روسی, کتاب میشل استروگف