کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
میزان المطالب

میزان المطالب

نویسنده: جواد آقاتهرانی
ناشر: آفاق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 420
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

خداشناسی، پیامبرشناسی، امام‌شناسی، معادشناسی در معارف قرآن و حدیث

کتاب حاضر، نوشته «حاج میرزا جواد آقا تهرانی» از علمای حوزه خراسان در روزگار معاصر به شمار می‌رود. این کتاب، اثری است دینی، تحلیلی، استدلالی با حجم تقریباً متوسط به زبان فارسی با آمیزه‌هایی از عربی، تبیینی، دارای نثر علمی متوسط ولی پر دقت، برای عالمان و دانش پژوهان که به شیوه آموزشی قابل تدریس است که در چهار باب «خداشناسی»، «پیامبر شناسی»، «امام شناسی»، «معادشناسی» در معارف قرآن و حدیث جمع‌آوری شده است.

از  ویژگی‌های این کتاب می‌توان به نقد و بررسی انحرافات مکاتب بشری در حوزه اصول عقاید اشاره کرد. نویسند این اثر مکتوب در این راستا حتی به بیان انتقادات و انحرافات فلسفه یونانی در مبحث توحید می‌پردازد و آن‌ها را نقد می‌کند. 

مرحوم آیه‌الله میرزا جواد آقای تهرانی پس از طی دوره ابتدائی و اخذ گواهی سیکل در زادگاه‌ خویش، تهران راهی قم شد و دروس مقدمات وبخشی از سطح را در آنجا گذراند و سپس به نجف رفت و دو سال در درس عالمانی چون شیخ مرتضی طالقانی (م:‌۱۳۶۲ ه.ق) و شیخ محمد تقی آملی (م:‌۱۳۹۱ ه.ق ) شرکت جست و در نزد شیخ محمد تقی آملی شرح منظومه را آموخت و سر انجام در حدود سی سالگی پس از توقفی اندک در تهران رحل اقامت به مشهد افکند و دروس سطح را در محضر شیخ هاشم قزوینی به پایان رساند و ده سال پایانی عمر میرزا را درک نمود و در دروس خارج و معارف وی شرکت نمود. وی همچون رفیق صمیمیش مرحوم آیه الله مروارید، از میرزای اصفهانی بسیار اثر پذیرفت و از مروّجان اندیشه وی قرار گرفت و در طول چهل سال اقامت در مشهد به تدریس فقه و اصول و فلسفه‌ انتقادی اشتغال داشت. از آثار مکتوب ایشان می‌توان به عارف و صوفی چه می‌گوید،‌  میزان المطالب و بحثی در فلسفه‌ بشری و اسلامی اشاره کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

میزان المطالب

  • ناشر: آفاق
  • کد کتاب: 93304 - 108/0
  • موجودی: در انبار
  • 285,000ریال
  • 200,000ریال

برچسب ها: جواد آقاتهرانی, اسلام, فقه شیعه, معارف اسلامی, کتاب میزان المطالب