منو
سبد خرید

میراث محدث ارموی

میراث محدث ارموی
-31 %
میراث محدث ارموی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 144303 - 118/5
  • وزن: 0.60kg
550,000 ریال
800,000 ریال

میراث محدث ارموی

نویسنده: سیدجعفر حسینی اشکوری
ناشر: دارالحدیث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 385
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

آثاری چند درباره دعای ندبه

محدث اُرموی به دعای ندبه عشق فراوان داشت و از آغاز جوانی، به آن دعا اهتمام می نمود. وی از چند تن از استادان خود خواسته بود که آن را شرح نمایند که آنان نیز اجابت کردند. این مجموعه شامل بخش های زیر است:

مقدمه زندگی نامه مختصر محدث ارموی، معرفی آثار ایشان و گزارشی از کتابخانه آن مرحوم و نسخه های نفیس آن کتابخانه را در بر دارد؛ رساله وسیلة القربة فی شرح دعاء الندبة، تألیف شیخ علی رضا خاکمردانی خویی که به درخواست مرحوم ارموی تألیف شده است؛ ترجمه رساله پیش گفته که به قلم مرحوم محدّث اُرموی انجام شده و تنها نیمی از رساله را در برگرفته است؛ رساله کشف غطاء الکربة عن وجه دعاء الندبة، شرحی ناتمام بر دعای ندبه تألیف مرحوم محدث ارموی که در طول سالیان دراز، آن را تألیف کرده است.

اين مجموعه داراى بخش هاى زير است :

مقدمه ، زندگى نامه مختصر محدّث اُرموى ، معرفى آثار ايشان و گزارشى از كتاب خانه آن مرحوم و نسخه هاى نفيس آن كتاب خانه را در بر دارد . اين بخش ، توسط فاضل محترم آقاى مرتضى وفايى و حجة الاسلام سيد جعفر اشكورى فراهم آمده است .بخش بعدى ، رساله وسيلة القربة في شرح دعاء الندبة تأليف شيخ على رضا خاكمردانى خويى است كه به درخواست مرحوم محدث ارموى تأليف شده است . متن رساله توسط محقّق توانا حجة الإسلام والمسلمين سيّد احمد اشكورى تحقيق شده است .

بخش بعدى ، (ترجمه رساله پيش گفته وسيلة القربة في شرح دعاء الندبة) است كه توسط مرحوم محدّث اُرموى انجام شده و تنها نيمى از رساله را در بر گرفته است . تحقيق اين رساله را حجة الإسلام سيد جعفر اشكورى بر عهده داشته است .بخش پايانى كتاب ، رساله كشف غطاء الكربة عن وجه دعاء الندبة ، شرحى ناتمام بر دعاى ندبه است كه مرحوم محدّث اُرموى در طول ساليان دراز ، آن را تأليف كرده است . تحقيق اين رساله را حجة الإسلام سيد صادق اشكورى به انجام رسانده است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات