کتاب میدل مارچ ؛ دو جلدی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات دنیای کتاب

میدل مارچ 

نویسنده: جورج الیوت
مترجم: مینا سرابی
ناشر: دنیای نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1228
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1372 
دوره چاپ: 2

کیفیت : عالی مروری بر کتاب

«میدل مارچ» اثر جاودان جورج الیوت را مینا سرابی به فارسی برگردانده است. نام اصلی نویسنده این رمان، ماریان ایوانز بود، اما نام مستعار مردانه‌ی جورج الیوت را برای خود برگزید تا اطمینان یابد آثارش مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرند. او مایل بود نگاهی جدی‌تر به آثارش شود و تنها یک نویسنده‌ی داستان‌های عاشقانه محسوب نشود. از این نویسنده انگلیسی ۷ رمان و ۱۱ کتاب شعر منتشر شده است.

در میان این آثار «میدل مارچ» شاهکار او به حساب می‌آید. میدل مارچ، اوج نبوغ جورج الیوت بوده و در تاریخ ادبیات انگلیسی برای خود جایگاهی مستحکم دارد. میدل مارچ نخستین بار در سال 1871 منتشر شد و پس از آن بارها از سوی ناشران مختلف به چاپ مجدد رسید. ویرجینیا وولف یکی از نویسندگان مطرح، میدل مارچ را رمانی قابل توجه می‌دانست.این رمان در سال 2007 در لیست ده رمان برتر دنیا قرار گرفت. شخصیت محوری داستان، دختر جوان و خیال‌پردازی است که شمه‌ای از خصوصیات اخلاقی نویسنده را در خود دارد. 

این اثر زندگی چند خانواده ساکن میدل مارچ را روایت می‌کند. قهرمان کتاب دورتا بروک، دختر جوانی است که به درخواست ازدواج کشیشی به نام ادوارد کازوبن، پاسخ مثبت می‌دهد، اما... زمانی که انتشار رمان میدل مارچ به صورت داستانی دنباله دار در مجله بلک وود آغاز شد،  توانست توجه خوانندگان بسیاری را به خود جلب کند و آنها را وا دارد بی‌صبرانه در انتظار چاپ قسمت بعدی داستان باشند؛  اما هیچ کدام از آنها نمی‌دانستند نویسنده‌ چیره دست این رمان زنی به نام ماریان ایوانز که از نام مستعار مردانه جورج الیوت استفاده می‌کند.
حتی گذشت زمان نیز چیزی از جذابیت‌های این رمان کم نکرده است. با وجود آن‌که حدود ‌صد و پنجاه سال از نوشته شدن میدل مارچ می‌گذرد، اما هنوز هم می‌تواند خوانندگانش را با خود همراه کند. همچنین فیلم‌ها و سریال‌های متعددی براساس این رمان ساخته شده است. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

میدل مارچ ؛ دو جلدی

  • 0ریال

برچسب ها: جورج الیوت, مینا سرابی, داستان های انگلیسی, داستان های کلاسیک, کتاب میدل مارچ