كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مگره و شاهدان خاموش

مگره و شاهدان خاموش

نویسنده: ژرژ سیمنون
مترجم: کاظم اسماعیلی
ناشر: خجسته
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 213
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

چترت را فراموش نکرده ای؟
نه.
مگره که قبلا به طرف پلکان به راه افتاده بود، تا لحظه ای دیگر در آپارتمان پشت سرش بسته می شد. بهتر است شال گردنت را دور گردنت بپیچی.
مادام مگره به تندی دوید که شال گردن را بیاورد، بدون اینکه متوجه باشد آن کلمات ساده با اثری خسته کننده و یاس آور تا مدت ها در ذهن شوهرش باقی خواهد ماند.
ماه نوامبر فرا رسیده_ سوم نوامبر بود_ و هوا آن طور که شاید و باید هنوز سرد نشده بود....

سربازرس «مگره»، مامور تحقیق درباره قتل پسر بزرگ خانواده «لاشوم»، صاحب کارخانه قدیمی بیسکویت‌سازی شده و در اولین مراحل تحقیق متوجه می‌شود گویا خانواده مقتول، حاضر به صحبت بی‌پرده نبوده و سعی در پنهان کردن موضوعی دارند. او که سخت از سوی قاضی منطقه تحت فشار است، تلاش می‌کند که از اندک اطلاعات، بیش‌ترین بهره را برده و راز قتل را کشف کند. مگره درمی‌یابد لاشوم‌ها ورشکسته شده‌اند و از طریق ثروت فراوان عروس دوم خانواده، خود را سرپا نگاه داشته‌اند. 

او احساس می‌کند سر نخی به دست آورده و با تجسسی فراوان و سئوال‌های بسیار از هر آن که به نظرش با جریان در ارتباط بوده و کمی اعمال فشار بر عروس ثروتمند، سرانجام به راز ماجرا پی می‌برد؛ مگره از طریق اعتراف صریح او درمی‌یابد که مقتول، مدت‌ها بوده او را زیر نظر داشته، چون متوجه شده که قصد دارد از همسرش جدا شود و به این طریق تمام موجودیت خانواده، به خطر می‌افتاده، سعی در تحت فشار قرار دادن او داشته است. بنابراین شبی درگیری پیش می‌آید و زن جوان به مقتول شلیک کرده، او را از پای درمی‌آورد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مگره و شاهدان خاموش

  • ناشر: خجسته
  • کد کتاب: 101800- 200/1
  • موجودی: در انبار
  • 100,000ریال
  • 88,000ریال

برچسب ها: ژرژ سیمنون, کاظم اسماعیلی, داستان های فرانسوی, داستانه ای پلیسی, مگره, کتاب مگره و شاهدان خاموش