كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مگره و آقای شارل

مگره و آقای شارل

نویسنده: ژرژ سیمنون
مترجم: عباس آگاهی
ناشر: جهان کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 164
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

سربازرس مِگره در دفتر کارش در اداره آگاهی پاریس، مراجعی را می‌پذیرد: همسر ژرار سابِن ـ لِوِک، صاحب یکی از مشهورترین و ثروتمندترین دفترهای اسناد رسمی شهر. او باخبر می‌شود که سردفتر از یک ماه پیش ناپدید شده است. مگره در تحقیقاتش گام به گام با ویژگی‌های شخصیِ سابِن ـ لِوِک و همسرش، ناتالیِ افسرده ، عصبی و دائم‌الخمر، آشنا می‌شود.

ژرار سابِن ـ لِوِک یا «آقای شارل» (آن‌گونه که در کاباره‌های شبانه پاریس او را می‌شناسند) مردی وفادار به خانواده و مقیّد به اخلاق نیست. او اغلبِ شب‌ها برای تفریح به بارهای مشخصی در پاریس می‌رود و در آن‌ها زنانی را جست‌وجو می‌کند که حاضر باشند چند روزی را با او بگذرانند. برای همین، غیبت‌های گه‌گاهی ژرار باعث تعجب همسر و همکارانش در دفترخانه شلوغ و پرمراجعش نمی‌شود. اما این بار، غیبت یک‌ماهه سردفتر، بدون هیچ تماسی با محل کار یا خانه‌اش، همه را نگران ساخته است.

گفت‌وگوهای مگره با دوستان قدیمی ژرار، هم‌دانشکده‌ای‌ها و دستیار اولش در دفتر اسناد رسمی، تصویری از شخصیّت عیّاش و پُرشر و شور، ولی در عین حال مسئولیت‌شناس، پُرکار و محبوب او را ترسیم می‌کند.

با کشف جسد ژرار سابِن ـ لِوِک در رودخانه سِن، جریان رویدادها شتاب می‌گیرد. تحقیقات مگره در محل‌های خوشگذرانی ژرار و جست‌وجو در زندگی خصوصی و گذشته همسرش ناتالی، رفته‌رفته پرده از رازهای زندگی این زوج عجیب بر‌ می‌دارد ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مگره و آقای شارل

  • 100,000ریال
  • 89,000ریال

برچسب ها: ژرژ سیمنون, عباس آگاهی, داستان های پلیسی, داستان های فرانسوی, مگره, نقاب, کتاب مگره و آقای شارل