دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مکتب های ادبی ؛ دو جلدی در یک مجلد

مکتبهای ادبی

نویسنده: رضا سید حسینی
ناشر: کتاب زمان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 620
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 6

کمیاب -  کیفیت : نو ؛ روکش کتاب زدگی دارد

 

مروری بر کتاب 

من این کتاب را در آغاز به عنوان راهنمای ساده و فهرست وار برای آشنائی با «ایسم» های گوناگون ادبی نوشته بودم به امید اینکه در آینده، اساتید متخصص و نویسندگان و محققان آثار کاملتری در این مورد ارائه کنند، اما چنین نشد و کتاب به عنوان یگانه منبع و حتی کتاب درسی درباره مکتب ها باقی ماند.

هر چند که اکنون دست اندر کار نوشتن کتاب دیگری با عنوان، فلسفه هنر و ادبیات هستم که بیشتر وقت آزاد مرا می گیرد، ولی در مورد این کتاب نیز احساس مسئولیت می کنم و وظیفه خود می دانم سهمی از آنچه را که در طول این سالیان دراز خوانده و دیده ام به این اثر اضافه کنم.

اینک آن متن نهایی که در چاپ پیش وعده اش را داده بودم که گفتن آنها ضروری به نظر می رسید به مقاله های اصلی افزوده شده و در بخش نمونه های هر مقاله،گذشته از آنکه نمونه های اساسی تری آورده شده است ،اصرار داشته ام که در مورد هر مکتب قسمت هایی از آثار نظریه پردازان آن مکتب را هم ترجمه و نقل کنم تا فهم آن جریان فکری را که به ظهور مکتب انجامیده است تسهیل کند.

به عنوان نمونه می توان به صفحاتی از مقدمه کرامول اثر ویکتور هوگو و مقاله های تئوریک از پیشوایان رومانتیسم آلمان و نیز مانیفست های سوررئالیسم اشاره کرد. و دیگر اضافات ...

فهرست 

به نام حکیم سخن در زبان آفرین سخنی چند درباره ی قرون وسطی و رنسانس و پیدایش ادبیات ملی در اروپا
نمونه هائی از آثار باروک
اصول و قواعد مکتب کلاسیک
قانون سه وحدت
انواع آثار ادبی
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات