کتاب مکتب های ادبی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب ادبیات انتشارات نیل

مکتبهای ادبی

نویسنده: رضا سید حسینی
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1206
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1397
 - دوره چاپ: 20

 

مروری بر کتاب

من این کتاب را در آغاز به عنوان راهنمای ساده و فهرست وار برای آشنائی با «ایسم» های گوناگون ادبی نوشته بودم به امید اینکه در آینده، اساتید متخصص و نویسندگان و محققان آثار کاملتری در این مورد ارائه کنند، اما چنین نشد و کتاب به عنوان یگانه منبع و حتی کتاب درسی درباره مکتب ها باقی ماند.

هر چند که اکنون دست اندر کار نوشتن کتاب دیگری با عنوان، فلسفه هنر و ادبیات هستم که بیشتر وقت آزاد مرا می گیرد، ولی در مورد این کتاب نیز احساس مسئولیت می کنم و وظیفه خود می دانم سهمی از آنچه را که در طول این سالیان دراز خوانده و دیده ام به این اثر اضافه کنم.

اینک آن متن نهایی که در چاپ پیش وعده اش را داده بودم که گفتن آنها ضروری به نظر می رسید به مقاله های اصلی افزوده شده و در بخش نمونه های هر مقاله،گذشته از آنکه نمونه های اساسی تری آورده شده است ،اصرار داشته ام که در مورد هر مکتب قسمت هایی از آثار نظریه پردازان آن مکتب را هم ترجمه و نقل کنم تا فهم آن جریان فکری را که به ظهور مکتب انجامیده است تسهیل کند.

به عنوان نمونه می توان به صفحاتی از مقدمه کرامول اثر ویکتور هوگو و مقاله های تئوریک از پیشوایان رومانتیسم آلمان و نیز مانیفست های سوررئالیسم اشاره کرد. و دیگر اضافات...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مکتب های ادبی

  • ناشر: نیل
  • کد کتاب: 83206
  • موجودی: در انبار
  • 1,250,000ریال
  • 1,125,000ریال

برچسب ها: رضا سید حسینی, مقالات ادبی, کتاب مکتب های ادبی