كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مکانی به وسعت هیچ

مکانی به وسعت هیچ

نویسنده: فتح الله بی نیاز
ناشر: توسعه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 258
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1 

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی

مروری بر کتاب 

فتح‌الله بی‌نیاز برای اشاعه نقد ادبی و ادبیاتی که همواره انکار شده تلاش کرد. او با توجه به شغلش اگر از آدم‌های امروز بود پول درمی‌آورد اما نوشتن را برگزید و به جای پول‌سازی کلمه ساخت و با آن کلمه‌ها این ساختمان‌ها را به یادگار گذاشت تا آیندگان بخوانند و استفاده کنند.  او در حوزه نقد ادبی فعالیت‌های زیادی کرد. همچنین در جایزه ادبی مهرگان و حوزه داستان‌نویسی فعالیت داشت. او کار ادبی را با چاپ داستان و رمان‌های خود شروع کرد و سال ۶۹ "مکانی به وسعت هیچ" و "حلقه نفوذناپذیر گرگ‌های خاکستری" را منتشر کرد. آثار او متعلق به ادبیات جنوب بود. بعد از جنگ این قطب ادبیات دچار پراکندگی شد اما ادبیات جنوب در وجود نویسندگان دیگری ادامه پیدا کرد.

در داستان‌های او با دریغ و حسرت از محلال آداب و رسوم پسندیده مردم منطقه ایلی مواجه هستیم. او در ادامه خوانده‌ها و آموخته‌هایش را در داستان به کار می‌گیرد، به ساختار توجه می‌کند و سعی می‌کند حضور نویسنده در اثر مشهود نباشد و به ادبیات داستانی توجه شود.در برخی دیگر از آثار، او برای بیان اندیشه خود فضای داستان را به کشورهای دیگر می‌برد و از طریق داستان مسایل این جا را مطرح می‌کند. برای بی‌نیاز رمان آزمایشگاهی بود تا آموخته‌های خود را در آن اجرا کند. به همین دلیل با تنوع فرمی و مضمونی در کارهای او مواجه هستیم اما در همه کارهایش نگاهی انتقادی به جامعه وجود دارد و بازتاب فقر فرهنگی و جهالت مردم برای او مهم است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مکانی به وسعت هیچ

  • ناشر: توسعه
  • کد کتاب: 41800 - 66/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: فتح الله بی نیاز, داستان های فارسی