كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مکانیسم های از رشد ماندگی

مکانیسم های از رشد ماندگی

نویسنده: ی.م.آلبرتی - ف.ل روژ
مترجم: ابوالحسن بنی صدر
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 350
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1359 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

نویسنده در این کتاب، فرایند ساخت و ارزیابی یک مدل اقتصادی را همراه با نمونه‌ها و شواهدی از اقتصاد مالیه، سیاست و اقتصاد محیط زیست، توضیح می‌دهد. فصل نخست به تشخیص مدل اختصاص دارد و در آن تشخیص دادن مدل با استفاده از مشکل جنگل‌زدایی در منطقه برزیلی آمازون ـ به صورت نمونه ـ بحث شده است.

نگارنده "مشکلات و معایب عدم سازگاری در مقیاس متغیرها را برای استفاده بیان می‌کند؛ مقیاس‌هایی که مجموعه داده‌های وسیع، با کیفیت متفاوت به دست می‌آید.

فصل دوم مربوط به ارزیابی مدل است که ضمن آن، نگارنده به بحث درباره عدم ارزیابی کافی از سوی برخی اقتصاد‌دانان می‌پردازد و این که مدل‌ها باید بر حسب کیفیت نتایج‌شان ارزیابی گردد.

فصل سوم، بحثی است فنی‌تر در باب توسعه و حد و مرز اقتصاد سنجی که طی آن نگارنده تصریح می‌کند: "مدل‌ها باید برای تصمیم‌گیرندگان مفید باشند، بنابراین، باید همیشه کیفیت نتایج مدل‌ها، نه صرفا کیفیت ظاهری خود مدل‌ها، را ارزیابی کنیم"."

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مکانیسم های از رشد ماندگی

  • 0ریال

برچسب ها: ی.م.آلبرتی, ف.ل روژ, ابوالحسن بنی صدر, اقتصاد سیاسی, اقتصاد جهانی, رشد اقتصادی, اقتصاد, کتاب مکانیسم های از رشد ماندگی