منو
سبد خرید

مکالمات فرانسوی

مکالمات فرانسوی
مکالمات فرانسوی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 152286 - 85/3
  • وزن: 0.30kg
400,000 ریال

مکالمات فرانسوی

نویسنده: رائول مورتلی
مترجم: شیوا مقانلو
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

گفت وگوهایی با امانوئل لویناس، مونیک اشنایدر، میشل سر، لوس ایریگاری، میشل لودوف، ژاک دریدا

این مجموعه گفت و گوها، استراق سمعی است در مضامین معاصر زندگی روشنفکرانه ی فرانسه.شکل سوال و جواب های کوتاه، معرفی مناسبی از آثار غالباً دلهره آور فیلسوفان مدرن فرانسوی به دست می دهد. در این کتاب چهره های مشهوری چون ژاک دریدا، لوس ایریگاری، امانوئل لویناس و میشل سر در کنار متفکرانی آمده اند که نوشته های شان صرفاً به تازگی تأثیرات خود را بر جهان انگلیسی زبان نشان داده اند:

میشل لودوف و مونیک اشنایدر. مکالمات فرانسوی برای هر فرد علاقمند به تفکر مدرن، و به فیلسوفان بزرگ و تأثیرگذاری که از فرانسه می آیند، خوش آیند خواهد بود؛ کتابی واقعاً «دوستانه» که عرصه یی جذاب و بالقوه دشوار را به گسترده ترین طیف مخاطب ممکن معرفی می کند.

گفتنی است ؛ لویناس، درمقام فیلسوف، مضامین پدیدار شناسی را معرفی و شکوفا کرد ، وی بیش‌تر فیلسوفی تحلیلی است. او نسبت به نماد و معنای آن بسیار آگاه است و در زیر لایه‌ی هستی شناختی آثار او، یک رشته نشانه شناختی نیز وجود دارد.

ایریگاری، نماینده‌ی آوایی در فلسفه‌ی روابط انسانی است. فمینیسم خاص او بر خلاف گرایش‌ یکسان سازی که مشخصه‌ی نوعی فمینیسم است، در پی کشف وجوه تفاوت است.
میشل لودوف، نیاز به تخیل فلسفی را در تمام مراحل کارش تعقیب می‌کند و ژاک دریدا از ناقدان نهادهاست و با وجود این بر معیارها و انسجامی که در نهادها وجود دارد پافشاری می‌کند. زمینه‌ی اصلی آثار او، معنا و رابطه‌اش با متن است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات